Stuurgroep'Eenmalig inwinnen meervoudig gebruik beeldmateriaal'van start! Lesperiodes Landmeter in de Klas Verhalenwedstrijd "Ik ben hier, waar ben jij?" Met als opdracht'het formuleren van een voorstel hoe de organisatie en financiering van het gezamenlijk inkopen van luchtfo to's en panoramafoto's ten behoeve van de hele overheid kan worden ingericht', is, op verzoek van Geonovum, op 10 november 2009 een stuurgroep met haar werkzaam heden gestart. De opdracht moet leiden tot de volgende resultaten: - een beschrijving van de specificaties van het aan te schaffen fotomateriaal; - de uitwerking van die specificaties in een uitbestedingsbestek; - een voorstel voor de te hanteren kosten- verdeelsleutel; - een voorste! over hoe en waar de landelijke voorziening moet worden ondergebracht. De stuurgroep heeft als planning medio 2010 het complete voorstel voor besluit vorming in het Gl-beraad te brengen met als doel de eerste aanschaf van fotomate riaal in 2011, maar zeker in 2012. Voor informatie kunt u terecht bij: Gemeente Vlaardingen, Chris Nelis tel.:010-2484725. Bron: www.vng.nl In overleg met onderwijsorganisaties in de provincie Noord-Brabant heeft Het Leege Land voor 2010-2011 twee lesperiodes gepland voor Landmeter in de Klas in het basisonderwijs. De twee periodes zijn: - 25 oktober t/m 72 november 2010 -28 februari t/m 19 maart 2011 Brabantse scholen die in de herfst lessen boeken bij de Landmeter in de Klas, kun nen voor 1 mei 2010 provinciale subsidie aanvragen. Met deze subsidie kunnen de lessen van de Historische Landmeter gefinancierd worden. In mei 2011 geeft Het Leege Land lekker buiten les op historische locaties. Hiervoor worden de komende maanden afspraken gemaakt. Het lesproject Landmeter in de Klas combineert de vakken geschiedenis, aard rijkskunde en rekenen. Het biedt daarmee vakoverstijgende lessen en het vervangt een deel van de lesstof van deze vakken. Kijk voor meer informatie over Landmeter in de Klas op de site www.landmeterin- deklas.nl van Het Leege Land. Bron: www.hetleegeland.nl De openingszin van het telefoongesprek "Hoe gaat het met je?" wordt steeds meer verdrongen door de vraag "Waar ben je?". Geo-lnfo 7/8 wordt een thema nummer dat zich richt op de ontwik keling, dat GPS nu is doorgedrongen op de consumentenmarkt. Wat doen consumenten met alle nieuwe toepas singen en wat kunnen geo-professionals hiervan leren? De redactie van Geo-lnfo nodigt u als lezer uit om een kort essay of verhaal te schrijven met de titel "Ik ben hier, waar ben jij?". Het kan om een leuke anekdote gaan, een voorval, een beschouwing of een fictieverhaal. De beste 3 inzendingen worden geplaatst in het themanummer. De overige inzendingen worden op de website gepubliceerd. De hoofdprijs is een... Stuur uw verhaal van maximaal 800 woorden voor 14 mei 2010 in een email naar info@geo-info.nl met als onderwerp "verhalenwedstrijd". Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Geo-lnfo 2010-4 43

Geo-Info | 2010 | | pagina 41