Vereniging Voor Maatvoerders MAATG EVE N D 2010 De Vereniging Voor Maatvoerders (VVM) bestaat tien jaar. Op 16 juni is er daarom een feestelijke Maatvoerdersdag met partners en met Raymond Uppelschoten van projectbureau Het Leege Land (acht jaar oud) op het GeoFort in Herwijnen. Het is alle aanleiding voor een interview met voorzitter, hoofdredacteur én landmeter Hans Dekker uit 's-Hertogenbosch. Maatvoerdersdagen "Ik was zelf coördinator van de afde ling Landmeten bij Heijmans en mocht eerst geen lid worden, want ik was geen maatvoerder. Ik zat bij de eerste drie landmeters die het wel mochten worden. Officieel orgaan van de Vereniging Voor Maatvoerders Jaargang 11 Nr. 1 In dit nummer o.a,: Maatvoerders- stokje 1 2 Anno 2010 mag de WM er zijn met circa 120 persoonsdonateurs ('leden'), 22 bedrijfsdonateurs, een kwartaalblad Maatgevend, drie Maatvoerdersdagen per jaar en een website met eigen woorden boek, kenniscentrum en soms enquêtes. Dekker, nu directeur van een eigen meetbureau, POLARIS bv in Breda, werd in 2007 WM-voorzitter en dat was allerminst vanzelfsprekend. Het ging op Maatvoerdersdagen ook vaak over het uitzetten van palen en over stramienen. Toen de club bestuurlijk in een impasse kwam, het bestuur opstapte en ik voorzitter werd, kwamen er dagen met een meer landmeetkundige inslag. Een van de eerste was bij Sokkia over deformatiemetingen en gps; praktisch, laagdrempelig en boeiend. Ik vond dat de kennis niet binnen het bouwhek moest blijven. Het is leuk om kennis te verbreden en te zien wat er meer in de branche van bouw-en landmeten is. Tot volle tevre denheid van iedereen", aldus de voorzitter. "We hebben doe-dagen met uitzetten van bouwcontouren en op alle knoppen kun nen en mogen drukken. Op het bouw- en infrapark in Harderwijk zagen we graaf machines met automatisch machinebe- sturen, ook boeiend", zo vervolgt Dekker over de Maatvoerdersdagen, die meestal een 30 tot 40 man trekken. De 'verhalen Van het bestuur "Tempus fugit" Het Leege Land Vtrvniamq Voor 'Officieel orgaan'. Geo-lnfo 2010-5 13

Geo-Info | 2010 | | pagina 15