'Meten is weten' op z'n Latijn? Officieel orgaan Maatgevend Londmeetfreak maakt blad zelf Dekker kreeg in 2007 de voorzittershamer. De WM kent een zwart-grijs logo met de Latijnse spreuk'Metius Dum Con- scire'. De achterpagina van het blad is steevast advertentievrij en bevat juist dit logo. De drie Latijnse woorden zijn ook de eerste woorden op de website www.maatvoeren.nl. Senior-lid Felix Dijkstra legt in nummer 2010-1 van Maatgevend uit dat de tekst in het begin van de oprichting van de WM is bedacht en in een stempel is verwerkt. Metius bestaat in het Latijn alleen als eigennaam van de i6e eeuwse landmeter Adriaan Anthonisz en betekende zoiets als'hij die meet'. De drie woorden werden bij de oprich ting letterlijk vertaald als'meten om bewust te zijn'of'meten om de kennis te hebben'. Volgens hem werd het ook, vrij vertaald en wat gemakkelijker in de mond: 'meten om te dienen'. Dijkstra: "We zijn bij de WM niet zomaar meters, we zijn ons bewust van en waarom iets gemeten wordt, dat is de extra mijl, de extra stap die we doen. Na contact met een professor in het Latijn, om te zorgen dat er geen flater zou worden geslagen, is deze zin ontstaan als wapenspreuk van de WM." bij de koffiepot'over'hoe doe je dit en dat'zijn een belangrijk onderdeel van de mannendagen, het mag soms ten koste van de sprekerstijd gaan en soms worden er zelfs zaken gedaan. ("Al proberen we dat te minimaliseren.") Onder het vorige bestuur en dus voor 2007 gebeurde het wel, dat iedereen eigen apparatuur meenam, die bij deTU Eindhoven naast elkaar werd gezet en er werd gekeken wat er in de specificaties stond en wat de instrumenten werkelijk konden. Dekker memoreert dat er ooit twee beroepsgroe pen waren: de landmeters met de mooie uitzetprojecten en het bouwmeten voor doorgegroeide goede timmerlui, maar die ook maatvoering deden voor gebouwen van circa 30 verdiepingen hoog. "Het was een beetje scheef om de landmeetgroep hoger te trekken dan bouwmaatvoerders, maar het was wél zo. Het gaat nu meer en meer in elkaar over en ze benutten dezelfde gebruiksvriendelijke instrumen ten" legt Dekker uit. Dekker, die zegt altijd 'alles een uitdaging te vinden', startte bij Heijmans al een personeelsblaadje en doet nu alles aan de fuil-color Maatgevend van ongeveer 24 A4-pagina's. Het vorige bestuur besteedde dat werk uit. "Ik ben een land- meetfreak en wilde wat ontspanning doen. Ik maak dus het blaadje zelf, penningmeester Cor Blom- mers (gepensioneerd bij Heijmans) kijkt er ook naar, brengt het zelf naar de drukker en we stoppen ze zelf in de enveloppen", aldus Dekker. (Het verschil tussen deadline en verschijnen is daar dan ook maar vier dagen, om jaloers op te worden, AdB) Inhoudelijk zijn techneuten ook bij de VVM geen schrijvers. De al in 2000 gepensioneerde Felix Dijkstra had altijd een stukje over zijn ook buitenlands meetleven, maar introduceerde toen zijn pen leeg was op een Maatvoerdersdag de rubriek'Maatvoerdersstokje', oftewel een doorgeefpen, en dat werkt. (Hij en Bennie Harmsen gaven al in 1994 tijdens de bouw van Amsterdam ArenA de aanzet tot het oprichten van een maatvoer- dersclub.) Nummer 2010-1 kent vanwege het jubileum twee Maatvoerdersstokjes van twee van de oprichters en het was logisch dat Dekker daar voor de stich tingshistorie naar verwees. Maatvoerder Bennie Harmsen memoreerde met Arjen Broens en Rob Holleman in 2000 de VVM te hebben opgericht 'met mensen die daarvoor al geregeld bij elkaar kwamen'. Ook herinnert hij aan de embleemkeus met het symbool uit de oploodkijker (Links onder de zwarte lijn zitten de 1 mm-blokjes ook, maar die zijn niet te zien.) Over een paar maanden hoopt Harmsen met vervroegd pensioen te gaan en de VVM te verlaten:"Verder ben ik benieuwd wat de koers van de VVM in de toekomst zal zijn. Ik zie nu leden bij de VVM komen met een andere achtergrond 14 Geo-lnfo 2010-5

Geo-Info | 2010 | | pagina 16