Geovisie, partne "Wij zijn trots op wat we doen." Dat waren de laatste, samenvattende woorden van Erich Gaikhorst in een interview met hem en zijn partners Peter van Os en Rinus Kooijman van Geovisie. De bescheiden BV (naast hen drie surveyors en een secretaresse) zetelt in een bedrijfsverzamelgebouw aan de Vaart op het industrieterrein Papland in Gorkum, maar werkt wereldwijd. En al is het anders dan Gaikhorst ooit op de Utrechtse HTS leerde: ook de top van het bedrijf'loopt zelf buiten'. Rijkdommen op tafel Dat laatste blijkt al bij aankomst. In de ruimte naast de voordeur is men druk bezig met sleutelen aan en installeren in een eigen peilboot en aanbellen is overbodig. Naast de boot wordt ook direct een richtbord met reflector voor meten over grote afstanden getoond. Zelfge maakt natuurlijk. De kleine kantoorruimte is overzichtelijk en toont goed waarmee en hoe men bezig is. Er prijkt een gps- ontvangkastje onder de antenne op het dak van het door het Kadaster gecertifi ceerde QPoS uit Huis ter Heide met online toepassen van de benodigde correcties ('We hebben vijf licenties en verhuren 't ook.') Van Os erkent de afhankelijkheid van dergelijke mooie systemen grif:"ln de Congo heb ik pas een plaatsbepalingssys teem opgesteld omdat gps gestoord werd door krachtige zenders. Gelukkig had de aannemer nog een 15 jaar niet gebruikt AXYLE range-systeem op de plank staan." Te midden van landmeetkundige instru menten wordt toch de server ook hier als het belangrijkste apparaat betiteld. 40 Geo-lnfo 2010-5

Geo-Info | 2010 | | pagina 42