TRACE De NVK-boom bij de Topografische Dienst in Emmen Ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van de Topografische Dienst in 1990 had de Nederlandse Vereniging voor Kartografie aan de Topografische Dienst een boom ten geschenke gegeven, die geplant werd voor de voorgevel van de dienst aan het Ben- dienplein in Emmen (zie Kartografisch Tijdschrift 1991-1, P-5). Bij deze aanbieding roemde NVK - voorzitter Edzard Bos het jeugdig elan van de 175-jarige, dat onder andere bleek uit het feit dat net alle Nederlanders, door de uitgave samen met Wolters-Noordhoff van de topografische (provincie-)atlassen, gewonnen waren als gebruikers van de topografische kaartseries 1:25.000 en 1:50.000. Nergens anders ter wereld was het bestand aan topografische kaar ten zo toegankelijk gemaakt voor brede lagen van de bevolking. Die 175® verjaardag, herdacht met een Symposium Geografische Informatievoorziening, markeerde bovendien de overgang van kaartproductie naar de productie van geografische informatie. Het verslag door Arie Kers van dit symposium, met 312 deelnemers uit binnen- en buitenland, stemt wat weemoedig, ondanks alle daar gememoreerde kartografische wapenfeiten. Maar die boom groeit nog in volle glorie, ook al zal het bijbeho rende gebouw, na de verhuizing van de Topografische Dienst Kadaster (of nu de afdeling Geo-lnformatie van het Kadaster) naar Zwolle in voorjaar 2010, een andere bestemming krijgen. De boom is te herkennen aan het bordje dat erbij staat, en dat vermeldt: Aangeboden door de Nederlandse Vereniging De NVK-boom bij het voormalige gebouw van de Topografische Dienst aan het Bendienplein in Emmen (foto P.W.Geudeke). voor Kartografie ter gelegenheid van 175 jaar Topografische Dienst. We bevelen bijgaande boom, die er's zomers ongetwijfeld nog veel mooier uit zal zien, van harte aan in de aandacht van de gemeente Emmen, haar plantsoenendienst en de nieuwe gebruikers van het gebouw. Tenslotte is het een monument voor de kwart eeuw (1984 2010) dat Emmen de kartografische hoofdstad was van Nederland. Ferjan Ormeling advertentie Heb je een opleiding en/of ervaring in de Geo-informatie en geeft 'de techniek' je niet voldoende uitdaging meer? Ben jij van nature iemand die gemakkelijk contacten legt en oprecht geïnteresseerd is in mensen? Dan is deze functie je wellicht op het lijf geschreven. Als consultant Geo-informatie ben je verantwoordelijk voor een interessante combinatie van enerzijds relatiebeheer met opdrachtgevers en professionals en anderzijds het uitbreiden van ons netwerk. Je komt te werken in een jonge, maar uiterst professionele organisatie, waarin je samen met 25 andere consultants één van de beste netwerken in de Nederlandse Geo-informatie beheert. Een uitgebreide vacatureomschrijving vind je op onze website Meer informatie of solliciteren? Reageer via de website of neem direct contact op met ir. Mathieu Mooren: tel: 06-212 811 22 of Mathieu@tracedetachering.nl 46 Geo-lnfo 2010-5

Geo-Info | 2010 | | pagina 48