Als ambtenaar in Schiedam werk je voor mensen die trots zijn op hun straat. Kompas-compenseerschijf rijksmonument advertentie Schiedam is geen Wassenaar. De voormalige jeneverstad heeft nooit tot de allerrijkste gemeentes van Nederland behoord, en is lange tijd gezien als een typische arbeidersstad. De laatste jaren bloeit de stad op, al zal menig Schiedammer erop wijzen dat je dat ook niet moet overdrijven. Voor ambtenaren in Schiedam wachten er tal van uitdagingen, want de stad met het schilderachtige centrum is allesbehalve af. Op allerlei gebieden zijn er ambitieuze plannen in uitvoering en in de maak. De werkomgeving kenmerkt zich door korte lijnen en een informele sfeer. En de mensen voor wie je werkt, de Schiedammers zelf? Die zijn vaak zeer uitgesproken; ze kunnen je zeer kritisch volgen, maar je ook heel dankbaar zijn. Binnen het cluster Stedelijke Ontwikkeling wordt gewerkt aan omvangrijke projecten zoals de revitalisering van de historische binnenstad en aan grote herstructurerings projecten in woonwijken en op bedrijventerreinen. Binnen de afdeling Vergunningen en Handhaving wordt een nieuw team opgezet dat verantwoordelijk zal zijn voor de algemene landmeetkundige en tekenkundige ingenieursdiensten. Als Assistent Landmeter doe je zelfstandig metingen van grondwaterstanden, profiel en vlakte waterpassingen. Samen met de landmeter verricht je ook overige landmeet kundige veldwerkzaamheden. Je levert een belangrijke bijdrage aan de uitvoering van de detailmeting ten behoeve van de basiskaart. De metingen waaraan je werkt beslaan een breed terrein, van primaire en secundaire water passingen tot grondslag-, deformatie- en hydrografische metingen. Je doet de kadastrale metingen en zet rooilijnen, assen e.d. uit. Tevens draag je zorg voor het onderhoud en beheer van het instrumentarium. Uiteraard heb je affiniteit met landmeten, bijvoorbeeld stage ervaring als assistent landmeter, of uitzetter. Je beschikt over mbo werk- en denkniveau, bij voorkeur een MTS opleiding civiele techniek. Je bent bereid om af en toe vieze handen en laarzen te krijgen en wilt graag verder leren. Ook ben je in bezit van rijbewijs B. We bieden een plezierige, moderne en bedrijfsmatige werksfeer in een resultaatgerichte organisatie. Voor meer informatie over deze functie kun je contact opnemen met Dick Schippers, teamleider Geo-informatie, telefoonnummer 010- 219 1836. Voor informatie rondom de procedure kun je contact opnemen met Caja van Hoogteijlingen, P&O adviseur, telefoon 010-219 1328. Meer informatie over de functie en online solliciteren kan op werkenbijschiedam.nl Een zogenoemde kompas-compenseerschijf op vliegbasis Gilze- Rijen is door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap aangewezen als beschermd monument. Dit heeft de gemeente Gilze en Rijen onlangs laten weten. In 1940 bouwde de Duitse bezetter een Flugzeug Kompass Kompensierscheibe (kompas-com penseerschijf voor vliegtuigen). Dit cirkelvormige bouwsel bestaat uit een gemetselde bakstenen put van circa 3 meter diep met een doorsnee van 15 meter. In de put is een houten stellage aange bracht met daarbovenop de draaischijf. De bovenzijde van de schijf en de rand van de put lopen gelijk met het maaiveld. Het geheel kon 360 graden draaien en diende voor de herijking van vliegtuig kompassen. Door een vliegtuig op de schijf te plaatsen en deze te draaien kon men het kompas in het toestel kalibreren. Naast hout zijn voor het platform niet-magnetische metalen toegepast voor de raderen van net draaimechanisme. Onderin de put bevindt zich de machinekamer. Verder is de schijf voorzien van een schuin oplopende slee en enkele meetinstrumenten. De rand van de put heeft een schaalverdeling in booggraden. De minister stelt in het besluit, dat de kompas-compenseerschijf van algemeen belang is. Kompas-compenseerschijf Gilze-Rijen (Min. van Defensie). Model kompas-compenseerschijf Gilze-Rijen niet vliegtuig (Min. van Defensie). Het heeft een cultuurhistorische waarde als getuigenis van militair erfgoed, vooral uit de periode van de Tweede Wereldoorlog. Tevens heeft het bouwsel kunsthistorische waarde vanwege de bijzondere technische constructie die nodig was voor de herijking van de kompassen. Mede doordat het object steeds onder water is blijven staan, is het goed geconserveerd gebleven. Bron: www.defensie.nl gemeente Schiedam Geo-lnfo 2010-5 51

Geo-Info | 2010 | | pagina 53