XXIV FIG International Congress 2010 Werken aan een betere stad! Eindhoven zoekt Senior Landmeter Conclusie vroeg ook aandacht voor de wereldwijde druk op hulpbronnen, de grootschalige investeringen in de landbouw, de noodzaak voor anticorruptiebestrijding en in verband hiermee de nood zaak voor goed geregelde toegang tot grond voor iedereen. Dit is vooral van belang in relatie tot rampenbestrïjclincj. Ojo Haïti konden op een gegeven moment geen tenten voor vluchtelin gen langdurig geplaatst worden omdat onduidelijk was van wie welke grond was. Er blijft toch wel een grote tegenstelling tussen de ontwikkelde en minder ontwikkelde wereld. Er moet heel veel gebeuren, maar vanuit de geo-professie wordt een belangrijke bijdrage verwacht en is zo'n bijdrage ook mogelijk. Op globaal niveau is er contact tussen de FIG, de Wereldbank en instanties van de Verenigde Naties om hieraan te werken. Op nationaal en regi onaal niveau bestaat er al veel samenwerking. Maar in ontwik kelingslanden moet de professie zich nog echt ontwikkelen op veel plekken. Dit is wel nodig. De tegenstelling tussen arm en rijk is niet in het voordeel van de arme mensen, maar ook niet in het voordeel van de rijke. Chrit Lemmen, consultant bij Kadaster International en Assistant Professor bij de Universiteit Twente, faculteit ITC advertentie In vele sectoren in een samenleving, van gezondheidszorg, sociale stabiliteit tot milieubescherming kan dit worden bereikt door op alle regeringsniveaus ruimtelijke informatie te verza melende koppelen en toegankelijk te stellen in producten en services. Om dit te bereken is verdere samenwerking tussen overheden onderling en met het bedrijfsleven nodig. Iets dat bij het Nederlandse Kadaster bekend staat als'we kunnen en willen het niet alleen'. Wel is het belangrijk dat de gegevens voldoende nauwkeurig en goed bijgehouden zijn. De noodzaak van poli tieke ondersteuning werd alom onderkend. Nieuwe aanpak is nodig. Denk aan het feit dat er iedere maand vijf miljoen stedelijke inwoners bijkomen wereldwijd en wat daarbij nodig is om deze mensen goed op te vangen. UN Habitat heeft in verband hiermee een wereldwijd netwerk opgericht. Denk ook aan de mensen die in rivierdelta's wonen, en dat zijn er heel veel. Ook de eilanden in de Grote Oceaan worden bedreigd als gevolg van zeespiegelstijging. De wereldvoedselorganisatie Vooreen uitgebreide functieomschrijving of sollicitatie: www.eindhoven.nl/vacatures. Vacatures pere-mail ontvangen? SMS dan: "040 spatie en uw e-mail adres" naar 3111. gemeente Eindhoven 1 (max. €3418,- bruto per maand) Geo-lnfo 2010-6 15

Geo-Info | 2010 | | pagina 17