Hoe krijg je geo-informatie op het netvlies van bestuurders? woz Een jaar of twee terug fuseerden binnen de gemeente Amsterdam de toenmalige dienst Persoonsgegevens, waarvan ik directeur was, met het organisatieonderdeel Geo-informatie. Het strategische doel achter deze fusie was het concentreren van het beheer en de verantwoordelijkheid voor basisregistraties binnen een dienst. Voor mij als directeur van de gecombineerde dienst was geo-informatie een nieuw onderwerp. Maar wat me al gauw opviel was de enorme veelzijdigheid en de vele toepassingen van geo-informatie (fig. i). De lezers van dit blad zullen dat, als het goed is, vanzelfsprekend vinden. Toch viel het me ook op dat geo-informatie als zodanig niet erg leeft op bestuursniveau. Dat is verklaarbaar, want geo/landmeten was van oudsher een onderdeel van bij uitstek technische diensten. Nu echter de digitale mogelijkheden groter zijn dan ooit, en bovendien geo-informatie een steeds wezenlijker rol gaat krijgen in beheer- en ontwikkelprocessen van de gemeente, moet daar toch meer aandacht voor zijn. WABO Drs. Rienk Hoff, directeur Dienst Persoons- en Geo-informatie Gemeente Amsterdam Een ding staat voor mij als een paal boven ken zijn alleen te realiseren met een belang- penbestrijding en ruimtelijke planvorming, water: het belang van geo-informatie voor de rijke bijdrage vanuit de geo-informatie. Ook bij het informeren van de burger is geo- overheid is groot. Veel bestuurlijke vraagstuk- Denk maar aan zaken als rekeningrijden, ram- informatie steeds belangrijker geworden. kadastraal object W Subject 1131445 3 1651OO0B; [melden Amsterdam' [Spattel Cornells Roobolstraat 19 1067 AG 667S8 STMG2 I 03442 G 0000 De Gemeente Amsterdam Stoten Adres Straatcode 07730 loert adres Vastgoedobject Straatnaam officieel CornelisV Datum huisnr beschikking 01-01-1988 Huisnummer 19 Ingangsdatum adres 01-01-1988 Huisletter Datum vervallen adres Toevoeging X,Y-eoordinaat adres 115282,488496 I Volgnummer Status adrescoordinaat Definitieve coördinaat Postcode 1067 AG Straatnaam 24-posiües CORNEUS ROOBOLSTRAAT Stadsdeel Geuzenveld/sfotermeer (P) Straatnaam 17 posities C ROOBOLST1R Fig. 7. De enorme veelzijdigheid van geo-informatie. 4 Geo-lnfo 2010-6

Geo-Info | 2010 | | pagina 6