Bunker Reactie En doe ook nog dit... verordening bestaat. Dat wordt ambtelijk of politiek wel eens gedacht, maar het inzicht in (het gebruik van) geo-informatie laat zich niet afdwingen, dat moetje met goede praktijkcases duidelijk maken. Het kan soms natuurlijk wel helpen. Het feit dat er wette lijke regelingen voor de BAG en de Wkpb zijn maken een voorstel voor het bestuur sterker. Het moet echter tussen de oren van bestuur ders (en gebruikers) komen en daar moetje meer moeite voor doen. zet kleine zichtbare stappen, maak concrete voorbeelden en geen megaprojecten; neem in je jaarplannen de focus van bestuurders als uitgangspunt, niet de vaktechnische logische redenering; herhaal je boodschap, breng die op verschillende manieren onder de aandacht (maar geen overkill!); zoek trekkers in het bestuurlijk en besluitvormend circuit, niet zozeer door ze stukken te gaan sturen, maar nodig ze uit of doe iets interessants met hen. Zo hebben wij onlangs een diner georganiseerd waar alle direc teuren en stadsdeelsecretarissen bij aanwezig waren die met BAG en Wkpb te maken hebben, en waarbij enkele acteurs situaties naspeelden waarin de bestaande knelpunten in de informa tievoorziening werden verhelderd; tijdens het diner werd een convenant getekend dat de samenwerking tussen de deelnemers bezegelde (fig. 4); zorg dat je snel kunt schakelen en in een geo-behoefte kunt voorzien als dat actueel is - zowel op verzoek als pro actief. Dus reageer op actualiteiten in het bestuurlijke circuit (maak direct een kaart van de nieuwe stadsdeelindeling als daar een besluit over genomen is of maak een selectie van coffeeshops rond scholen). Deze manier van benaderen vereist natuurlijk wel een (deels) ander denkraam, nogal afwijkend van de technisch-ge- oriënteerde denkwijze die gebruikelijk is in het vakgebied. En je moetje organisatie aanpassen: je moetje werk goed blijven doen, maar daarnaast wel ruimte creëren om snel te kunnen schakelen als daar bestuurlijk-politiek aanleiding toe is. Beste mensen, Al jaren lees ik, via een bedrijfsabonnement, uw zeer lezenswaardige tijdschrift. Als land meter, eerder praktisch dan theoretisch doende valt mij de veelheid van mijns inziens soms gortdroge artikelen wel eens wat zwaar. Ongetwijfeld interessant en boeiend, som mige fascinerend, dat moet ik toegeven, maar niet altijd voor iedereen even toegan kelijk. Omdat ik mijn werk nog altijd met veel plezier doe en niet alleen met collega's maar ook met anderen waarmee ik beroeps halve in aanraking kom toch wel kan lachen is dit iets wat ik in uw blad toch wel een beetje mis, die humor. Daarom dacht ik u een foto te sturen die ik een aantal weken geleden gemaakt heb. Na de'ontdek king'van een bunker bij de aanleg van de nieuwe Boulevard in Scheveningen, met een, volgens een landelijk ochtendblad, uitgebreid gangenstelsel, zie foto, werd onze afdeling gevraagd deze bunker met spoed in te meten. Bij spoed trekken wij alles uit de kast, in dit geval hebben we een blik landmeters opengetrokken... Frank Twilt, Ingenieursbureau Den Haag Geo-lnfo 2010-6 7

Geo-Info | 2010 | | pagina 9