LIVING STCRY De funfactor van GPS EXPERIENCE BY Location based gaming "Living Story biedt location based games aan als groepsactiviteit voor bedrijfsuitjes en vrijgezellenfeestjes. De GPS-functionaliteit op nieuwe smartphones biedt nog veel toekomst voor deze markt." Locatie van de spelers bepaalt het spelverloop Michiel van Eunen, directeur Living Story Mijn iPhone staat vol met apps als Mac- Finder (die me laat zien waar de dichtst bijzijnde McDonalds is), AIIAroundMe (die me wijst op van alles in mijn omgeving; film, musea, cafés), Foursquare (waarbij ik kan inchecken op locaties en anderen kan laten weten waar ik ben), lens (met een overzicht van alle restaurants in de buurt voorzien van reviews door eerdere bezoe kers), de Geocaching- app (waarbij ik caches in de buurt kan zoe ken en loggen), Turfwars (een maffïaspel waarbij je gebieden in je eigen stad kunt claimen en verdedigen en die van andere spelers kunt aanvallen) en Layar (die alles waar ik de camera van mijn IPhone op richt kan voorzien van extra informatie, zoals huizen die in de verkoop staan bij Funda). Ze maken allemaal gebruik van 'mijn locatie'; de GPS-functionaliteit van de iPhone, die ervoor zorgt dat de iPhone weet waar ik ben (en in het geval van Layar ook van het kompas en de camera om te bepalen in welke richting ik kijk). We maken tegenwoordig op inventieve manier gebruik van geo-informatie om ons snel te voorzien van relevante informatie in onze directe omgeving, om ons te laten vertellen hoe we het beste kunnen reizen, én om ons te vermaken. Toen tien jaar geleden de eerste hand held GPS-apparaten voor consumenten enigszins betaalbaar werden, ontdekte we vrij snel datje daar leuke dingen mee kon doen. Geocaching, het met behulp van een GPS-apparaat zoeken van caches die door anderen zijn verstopt, werd een wereldwijde hit. En nog steeds zoeken dagelijks tienduizenden mensen naar de meer dan een miljoen caches die wereldwijd zijn te vinden. Bij geocaching zijn de GPS-coördinaten van de punten een belangrijk onderdeel van het spel. Vaak moeten waypoints (tussenstappen op weg naar de cache) worden berekend of zijn ze het resultaat van een puzzel of zoekopdracht. Deze getallen worden dan weer ingevoerd in het GPS-apparaat en de tocht gaat verder. In de tien jaar die volgden kregen we smartphones met geïntegreerde GPS-ontvanger, goede softwareplatforms voor in die telefoons (Symbian, Windows Mobile, IPhone, Android) en betaalbaar mobiel internet. Daarmee verschenen ook de eerste, échte, location based-games; spellen waarbij het verloop van het spel zich ontwikkelt afhankelijk van de locatie van de speler. In 2006 begon het Belgische Lamosca met de ontwikkeling van de eerste interac tieve citygame 'The Target) dat officieel op 18 oktober 2007 werd gelanceerd in Nederland en sindsdien in elke grote stad in Nederland is te spelen via een evene mentenbureau als Living Story. The Target is een zinderende City Game waarbij drie teams, gewapend met GPS-smartphones de achtervolging inzetten op een bende criminelen die op verschillende plaatsen in de stad inbreekt. Om de vijf minuten verschijnt de locatie van de daders op een digitale kaart in de smartphone. De radar geeft aan hoe ver ze verwijderd zijn van de krakers. Door slim samen te werken met de andere teams die over de stad verspreid zijn moeten ze de criminelen zien in te sluiten. De plunderende bende (een vierde team) The Target. moet op verschillende plaatsen in de stad zoveel mogelijk buit verzamelen. Voor hun inbraken moeten ze items verzamelen (virtuele touwladders, infrarood camera's, Schermafbeelding van The Target. 8 Geo-lnfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 10