Layar verrijkt de werkelijkheid op locatie Interview Interview met medeoprichter Maarten Lens-FitzGerald Als er afgelopen jaar een bedrijf is geweest, dat de relevantie van geografische locatie voor consumenten bereikbaar heeft gemaakt, dan is het wel het Nederlandse bedrijf Layar. Een jaar geleden lanceerde het een Augmented Reality-browser voor smartphones, die inmiddels door meer dan twee miljoen gebruikers wereldwijd is gedownload. Dagelijks roepen deze gebruikers zo'n 2,4 miljoen locatiegebonden informatie items op, uit bijna 1000 verschillende thema's die worden aangeboden. Hiermee lijken de Location based Services eindelijk breed beschikbaar te komen voor de consument. In een themanummer over publiekstoepassingen van geo-informatie kan Layar dan ook niet ontbreken. Alle reden voor een interview met een van de oprichters, Maarten Lens-FitzGerald. Het interview organiseren had wel wat voeten in de aarde. In een bedrijf, waar de ontwikkelingen zo snel gaan is het moeilijk om een vrij plekje in de agenda te vinden. Daarom kozen we een oplossing die goed aansluit bij deze nieuwe techno logie: allebei achter onze laptop, webcam aan en Skypen maar! "Raimo van der Klein, Claire Boonstra en ik stonden aan de wieg van Mobile Monday Amsterdam," vertelt Maarten. Mobile Monday startte in 2000 in Helsinki als een wereldwijde gemeenschap van onder meer mobiele netwerkaanbie ders, ontwikkelaars en marketeers die vormgeeft aan de ontwikkelingen in de mobiele technologie."In 2007 was de tijd rijp voor een Nederlandse afdeling hier in Amsterdam. Om de twee maanden wor den bijeenkomsten georganiseerd met sprekers uit het werkveld om de belang rijke trends te bespreken. Tijdens onze samenwerking voor Mobile Monday ontstond het plan om gezamenlijk een bedrijf te starten. In mei 2008 startten we SPRXMobile, waarmee de basis werd gelegd voor Layar. We gaven workshops en begeleidden innovatieve projecten rond mobiele dienstverlening voor bijvoorbeeld de NOS, Vodafone,T-Mobi!e en de ING. Voor de ING zetten we onze eerste schreden op het pad van Augmen ted Reality. We maakten een zoekdienst voor de dichtstbijzijnde pinautomaten van de ING op basis van Wikitude, een 10 Geo-I nfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 12