[53°15'5.86"N 5°49'53.74"0] Roeibootjes bewegen zich als gekleurde balkjes over het beeldscherm Kort voor de start in Leeuwarden installeer ik me enkele kilometers verderop in een plaatselijk eetcafé. Die plek ken ik nog van vroeger, als'de eerste wissel'van de ploeg waarin mijn vrouw roeide. Ook nu staan de eerste wissels en supporters al klaar. In het eetcafé vraag ik niet alleen om een plekje bij het raam, met uitzicht op de Dokkumer Ee en de straks naderende boten, maar ook bij een stopcontact. De laptop gaat aan, de dongel erin, en ik log in op het Geosports eventcenter. Een ietwat groteske benaming voor een Silverlight webapplicatie, maar het drukt wel aardig uit wat Geosports beoogt. Dat is om supporters en thuisblijvers door middel van interactieve media het gevoel te geven dat ze deelgenoot zijn van een sportief evenement dat op hetzelfde Niet alle roeiers vertrouwen op GPS. Mambo GPS-tracker. Op de Friese meren en vaarten zijn de trackers bovendien kwetsbaar. Electra inbouwdozen van de lokale bouwmarkt en piepschuim bieden soelaas: de trackers passen er precies in en zijn beschermd tegen rondvliegende roeiriemen en opspattend water. Een nadeel is dat deze behuizing de tracker wel enigszins afschermt van het GPS- en GSM-signaal. De roeiers worden verzocht om de tracker op, en niet in, de boot vast te tapen. 14.05.2010 - 19:45 uur - Eetcafé de Winze commercieel belang. Interactie houdt gebruikers langer vast op de site, en dat is interessant voor adverteerders. Voorlopig blijft het eventcenter echter verschoond van advertenties. moment ergens anders plaatsvindt. Die beleving wordt aangewakkerd met de mogelijkheid om de sporters real time te volgen (GPS- tracking, live video verslagen), en met diverse interactie mogelijkheden: gebruikers kunnen foto's uploaden en met elkaar chatten. Achter het bieden van deze interactieve mogelijkheden schuilt natuurlijk ook een En het werkt! Het is fascinerend - of, zoals later iemand tegen me zal zeggen: verslavend - om naar de bootjes te kijken die zich als gekleurde balkjes over het beeldscherm bewegen. Het duurt even voordat het eventcenter is opgestart, maar dan zie ik op mijn beeldscherm de boten als gekleurde balkjes oproeien naar de start. Het oproeien naar de start is tevens de proloog, waarmee een boot zich kan kwalificeren voor pole-position bij de start. In het eventcenter zijn alle boten zichtbaar, ook die géén tracker aan boord hebben. De boten worden getoond in een lijst, met verschillende sorteermo- gelijkheden: naar klassement in het totale deelnemersveld en binnen een specifieke categorie (dames, heren, gemengd, toer- roeiers, veteranen, enz.), naar puntenaan- tal, land... Voor de tijdregistratie en het deelnemers klassement wordt gebruikgemaakt van gegevens die worden verzameld door'Time Team - Regatta Systems'. Time Team toont de doorkomsttijden tevens op een website Geo-lnfo 2010-7/8 23

Geo-Info | 2010 | | pagina 25