GPS tekenen Toekomst JiSHM Leerlingen en managers hebben op het forteiland plezier bij het maken van levensgrote tekeningen met behulp van GPS. Hoe dat kan? De deelnemers lopen een zelfbedacht patroon (bijvoorbeeld een dier of de kaart van Nederland) en de GPS registreert hun wandeling. Elke tien seconden legt deze GPS de exacte plek vast waar de wandelaar zich bevindt. Deze punten worden aan elkaar verbon- Snel beslissingen nemen met behulp van digitale kaarten op een interactieve tafel. den door het apparaatje, waardoor de route zichtbaar wordt. Er worden hele leuke en verrassende dieren bedacht. Moeilijk? De leerlingen legden vaak aan de leraren uit hoe het apparaat werkt... De tekeningen of kaarten worden na afloop geprojecteerd op Google Earth voor het wedstrijdelement. cepten ontwikkelen. Het doel is enerzijds om bezoekers via deze coole technieken te interesseren voor het geovakgebied. Het doel is anderzijds om de zakelijke klanten van GeoFort tijdens vergadersessies te verrassen met een spel dat hun nieuw inzicht verschaft in een specifiek deel van de geowereld. Momenteel wordt er gewerkt aan de professionalisering van het crisisma- nagementspe! dat door de studenten van de Hogeschool voor de Kunsten is bedacht. Samen met Geodan en ESRI wordt een applicatie gebouwd waarbij smartphones met een mobiele GlS-appli- catie zorgen voor actuele kaartgegevens in het veld. Daarnaast maakt een touch table in het crisismanagement-centrum het mogelijk om op een interactieve manier met meerdere digitale kaarten aan de slag te gaan. en bekijken op Google Earth. Vanwege de onoverzichtelijke heuvels en de spannende ondergrondse gang is het forteiland momenteel al een geschikte omgeving voor rampenoefeningen. Het terrein wordt in de toekomst nog uit dagender als het plan voor een 'intelligent' doolhof is gerealiseerd. In dit doolhof zullen verschillende herkenningspunten staan: als je slim bent, onthoud je deze en loop je niet twee keer een doodlo pend straatje in. Op diverse plekken Levensgrote tekenen uitzetten op het forteiland met GPS. GeoFort gaat voor nog veel meer cases met een geografisch component spelcon- 30 Geo-lnfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 32