The Archadia Times Digital Nomads: terreur organisatie, vrijheidsbeweging Location Rights Management Manifest HEDEN Nieuws, achtergronden en opinie, 14-12-2028 vervolg Met het DigiD had de overheid een wapen in handen om crimina liteit te bestrijden 1 de internetbanDit leidde tot een levendige han del in clandestiene DigiD's. Gebruikers die zich schuldig maakten aan onschuldige praktijken als het downloaden van muziek kwa men zo in het criminele circuit terecht. Langzaamaan werd hacken een serieuze tak in de bezigheden van de georganiseerde misdaad. De meer idealistisch georiënteerde hackers sloten zich aan bij de Amsterdamse krakerbeweging, die inmiddels ook tot crimi nele organisatie was bestempeld. De stroming noemde zichzelf de 'Digital Nomads' oftewel de DiNo's, omdat ze zich nergens konden vestigen. De activiteit van de DiNo's richtte zich op het hacken van digi tale locaties: 'locatiehacks'. Ze trachtten zo de virtuele digitale laag van de stad terug te geven aan de bewoners en verdienden zo hun aanzien. Sommige locaties bleken simpelweg niet te ver dedigen en zo heroverden de DiNo's delen van de digitale wereld. Het werd echter steeds lastiger om zich in de fysieke wereld te bewegen. Het internet was een onmisbaar onderdeel geworden van het publieke voorkomen en zonder DigiD kreeg je geen publieke internetverbinding. Voor sommigen werd de situatie onhoudbaar, zij kwamen veelal naar de Verenigde Staten. Velen van hen waren na hun komst naar de westkust actief betrokken bij de bouw van Archadia. de eerste echte Digitale Stad. De stichters hadden kennisgenomen van de verdeeldheid in de digitale wereld en wilden een werkbaar alternatief tonen. Standaarden als 'Open Data en 'Netneutrali- teit' werden in de statuten gewaarborgd en een systeem dat was gebaseerd op LRM werd geïmplementeerd als de basis van alle locatieservices. HET BEGIN VAN HET EINDE Archadia,? april 2028 erop baseren. Yara zegt dat het er mooi, warm en groen is. Ze zegt dat ze daar ook heen gaat. Hier is het steenkoud, de verwarming is afgesloten in het kraakpand. Mijn handen zijn verkleumd, maar dat maakt me niet uit. Yara ligt in het bed naast me en ze doet alsof ze slaapt. Ik ga hetzelfde doen. Dit manifest behandelt de regels waaronder een fysiek of virtueel object op een fysieke of virtuele locatie mag worden geplaatst. Een locatie wordt omschreven als een in ruimte afgebakende entiteit tezamen met alle materiële en immateri ële, geografische, historische en culturele aspecten die ermee worden geassocieerd. 1. Wetten, regels en verordeningen die in de fysieke wereld gelden, gelden onverminderd in de virtuele wereld. 2. Iedere locatie heeft een beheerder die door de gebruikers van de locatie wordt voorgedragen. 3. Iedere locatie die onderdeel is van een grotere locatie (Sublocatie) mag regels toevoegen aan de regels die voor de overkoepelende locatie (Toplocatie) gelden. 4. Beheerders van sublocaties leggen verantwoording af aan de beheerder van de toplocatie, 5. Het hoogste iocatieniveau, onze planeet wordt beheerd door een raad samengesteld uit een representatieve vertegenwoordiging van alle volkeren. 6. Van ieder object dat op een locatie geplaatst wordt moet de eigenaar, identiteit, functie, doel en inhoud kenbaar zijn. 7. Het object moet passend zijn op de locatie. 8. Het object respecteert de bestaande situatie en de intrin sieke waarde van de locatie. 9. Het object respecteert de geschreven en ongeschreven regels omtrent privacy, eigendom, veiligheid, functie, cultu rele waarde en omgangsvormen die voor de locatie gelden. 10. Het object vormt geen obstakel voor andere objecten of functies die op de locatie aanwezig zijn. 23 maart 2029 Het weerzien met Frank is hartelijk. De kleine man is in de afgelo pen tien jaar wat gekrompen, maar er groeien gelukkig nog altijd wat lange haren op zijn hoofd. Het nieuwe hoofdkwartier voelde meteen vertrouwd. Geen verwarming, overal krakers met compu ters en kabeltjes. Frank stuurt vanuit hier het digitale offensief. Tom zal samen met een van de vijf operationele teams een zwaarbe waakt datacenter moeten binnendringen en vanuit daar de servers van de Plaatsmarktplaats overschrijven met zijn eigen LRM- systeem. Als hij voor het laatst zijn foto van Yara tevoorschijn haalt maakt zich een verlammende spanning meester van zijn lichaam. Tegen de tijd dat Tom de hekken rond het beveiligde datacenter in zicht had heeft is het gevoel van aan verlamming grenzende span ning omgeslagen in blinde paniek. Als een man van kennis had hij altijd bijzonder aanzien genoten binnen de DiNo's. Hier, kruipend door het natte poldergras is hij degene die de operatie vertraagt. Hij trekt zijn bivakmuts verder over zijn gezicht en kruipt de laatste 50 meter die hem van zijn team en de eindbestemming scheiden. Een geritsel uit het overwoekerde terrein aan de andere kant van het hek doet hem i neen kruipen. De zwaarbewapende security- guard die hen vanuit binnenuit komt bijstaan steekt zijn hand op als groet. "We hebben 5 minuten voordat de camera's rond het hek weer gaan uitzenden. Alles is binnen geregeld, ik verwacht niet veel tegenstand.Tom is er niet gerust op. Hij beklimt het hek als laatste en als hij zich aan de andere kant laat zakken beseft hij dat er geen weg meer terug is. Uit Tom's notities Nu ik weet dat ik ga vertrekken bekijk ik mijn woonplaats anders. Archadia is in de tien jaar dat ik hier woon altijd mijn werk geweest. Een experiment, een proof-of-concept In die zin zijn we met vlag en 38 Geo-lnfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 40