i:u <system will reboot in 5 seconds> HEDEN HOGESCHOOL UTRECHT wimpel geslaagd, We hebben de wereld bewezen dat het mogelijk is: een vrije gemeente, waar burgers kunnen participeren en de overheid hun privacy respecteert. We hebben laten zien wat het op kan leveren. Bezoekers zijn in het begin altijd een beetje gedesoriënteerd door het ontbreken van enige signalen, reclames of borden in de stad. Dat is nu eenmaal het voordeel als alle informatievoorziening digitaal gebeurt, de fysieke stad wordt schoner. Een plek voor mensen, gebouwen en groen. Ik ben er trots op dat ik aan de basis van deze gemeenschap heb gestaan. LRM is overgenomen in de statuten, de ideeën erachter zie je terug in alle aspecten van de samenleving. In de tien jaar dat we onze digitale stad hebben gerealiseerd is de beleving van de stad geëvolueerd. Architecten en stedenbouwers hebben de nieuwe realiteit omarmd. Straten, pleinen en gebouwen worden ontworpen om opti maal te presteren met en gebruik te maken van AR. Sensoren in de stad geven de bewoners real time informatie over verkeer, veiligheid en het milieu, waar ze hun gedrag op kunnen afstemmen. AR stelt mensen in staat om de buurt waar ze wonen in te richten zoals ze graag zien. Soci ale locatieservices zorgen voor een hechte gemeenschapszin, ledereen heeft de kans om mee te werken aan een betere stad. Archadia is meer. Het is de plek waar Yara en ik verliefd werden. Het is de plek waar mijn zoons Fynn en Steven geboren werden en opgroeiden. Het is ons thuis. Het is de plek waar ik mijn gezin veilig achterlaat terwijl ik voorde tweede keer in mijn leven op avontuur ga in het buitenland. De Digital Nomads hebben het hier goed. We worden gezien als voor vechters van een goede zaak. We begonnen met een schone lei en deze 00:00:00 luxe hebben onze vrienden in Europa niet. Ik hoopte nog dat de Neder landse regering door een goed voorbeeld zou inzien dat het gekozen pad niet het juiste was. Helaas was het tegenovergestelde het geval. Steeds meer werden de gebruikers beperkt in hun vrijheid, online én offline. Ik weet nog altijd niet precies wat ik in Nederland ga aantreffen. We moeten voorzichtig zijn, alles wordt gecontroleerd. Als er informatie over onze operatie uitlekt zal tien jaar werk voor niets zijn geweest. Ons succes hangt af van het verloop van de actie. Een gecoördineerde hack moet de locatieservers platleggen. Via een grondoperatie wordt de Plaatsmarktplaats overschreven met mijn LRM-systeem. Als dit allemaal lukt denk ik dat we een goede kans van slagen hebben. Wanneer we de bevolking onze versie van de realiteit laten zien denk ik dat ze ons zullen steunen. Samen kunnen we de revolutie volbrengen, maar dat moet dan wel meteen diezelfde avond gebeuren. Ik heb Yara nog altijd niet verteld wat mijn precieze rol is in de operatie. Laat ze me nog gaan als ik haar die vertel? 23:57:59 Als er nu niet snel iets gebeurt gaat er helemaal niets meer gebeuren. De servers hadden allang gecrasht moeten zijn. Net als de paniek zich opnieuw van Tom meester begint te maken ziet hij op het linkerscherm het bericht: <fatal error in location server 1. Service will be terminated> In het land zal de chaos nu beginnen. Plots beginnen overal op het scherm'fatal errors'te verschijnen. Er beginnen nu ook fou ten op te treden in het besturingssysteem van het mainframe. Plotseling gaan vijf van de zes monitoren op zwart, over de middelste monitor vliegen de teksten voorbij. Het is nu of nooit. Dan lijkt de monitor Tom's gedachten gelezen te hebben: <fatal errors in all mainframe services> <system security unstable> 4 3 2 1 Terwijl Tom zijn rol in het geheel vervult dreunt er één gedachte door zijn hoofd: De revolutie is begonnen. advertentie Onbekende locatie, 23 maart 2029 23:49:58 Het is begonnen. Overal in het land komen nu de virussen tot leven die de servers zo zwaar zullen infecteren dat ze het bege ven. Als het goed is... Als het niet goed is heeft het leger over tien minuten dit pand omsingeld, want de waarschuwingen die locatieserver drie begint op te hoesten zullen ook elders worden opgemerkt. 23:55:11 Waarschuwingen volgen elkaar nu snel op voor alle locatieservers. Het systeem moet nu toch permanente schade beginnen op te lopen want een tweede salvo virussen moet inmiddels tot leven zijn gewekt. Om het kennisniveau van docenten, studenten en de beroepspraktijk op peil te houden, is continue kennis ontwikkeling en -uitwisseling onontbeerlijk. Onze lectoren vormen de spin in het kennisweb. Zij formuleren praktijk- (HOGESCHOOL)DOCENT GEODESIE (1,0 fte) gerichte onderzoeksprogramma's, waarin docenten een belangrijke rol spelen. Voor hen betekent dit een interessante verdieping van hun expertise. Zo verbindt HU nieuwe inzichten met hen die ermee zullen werken. Meer weten? Kijk op werkenbijhu.nl Geo-lnfo 2010-7/8 39

Geo-Info | 2010 | | pagina 41