Geocache Mega Event GEOCACHING.COM Een dagje schatzoeken met GPS Het is 9-00 uur, tijd om op stap te gaan. Brood voor onderweg en de Garmin-GPS met opgeladen batterijen mee. Vandaag gaan we naar het Geocache Mega Event in Naarden. Hopen dat er wat nieuwe mooie tochten bij zitten. We hebben alvast een paar oude tochten via internet uitgedraaid. Vijf sterren zijn de toppers qua moeilijkheid Richard Schut Geocachen is een schat zoeken met behulp van een GPS-navigatiesysteem. Via internet (www.geocaching.com) vind je locaties waar iemand een 'schat'verbor gen heeft. De GPS-coördinaten staan op internet. Met behulp van je GPS lokaliseer je de locatie, zoek je de verstopte doos en log je de vondst. Zowel op de papieren logrol als op internet. Daarna verstop je de doos weer voor de volgende. filmkokertje (micro) tot jampotten (small) en oude munitiekisten (regular). In een aantal gevallen zijn er ook hele kleine dopjes, ter grootte van een vingertop (nano), of hele grote plastic opbergdozen (large). Hoewel je op internet een indicatie kunt krijgen van de grootte, en dus weet waar je naar zoekt, is het toch elke keer weer een verrassing hoe groot de cache is, en waar deze is verstopt. Elke cache heeft standaard een logrol. Op deze rol 'log'je je naam en de datum waarop je de cache hebt gevonden. Verder vind je met name in de grotere caches allerhande ruilmate riaal. Voor kinderen speelgoed en voor de ouderen handige goodies. De afspraak is, We komen aan op het Geocache Event. Het is er al gezellig druk, we komen wat bekenden tegen en gaan op zoek naar informatie over de nieuwe caches. Neef Florian is ook mee. Hij is 11 en lid van de padvinderij. Het is de eerste keer dat hij mee is naar een geocache event en kan niet wachten tot we straks op pad gaan om de schatte vinden. "We gaan wel wat echte caches doen, hè?", vraagt hij. 'Echt' betekent voor Florian: lekker grote caches. Geocaches zijn er in verschillende soorten en maten. De grootte varieert van een dat als je iets uit de cache haalt, je er altijd iets van dezelfde of meer waarde voor terugstopt. We hebben ondertussen de informatie over de nieuwe caches verzameld. We stappen in de auto en laten deTomTom ons naar de eerste cache voeren. Vlakbij de Maxis in Muiden is de eerste locatie. We stappen uit de auto en de GPS wijst ons naar een grote boom vlakbij het parkeerterrein. We gaan zoeken. Florian meldt blij dat hij de doos gevon den heeft! Hij kijkt snel of er wat leuks in de doos zit, maar deze keer is er niks voor hem bij. De beloning zat hem deze keer in het vinden van de cache. Terwijl wij de log opschrijven, staat hij met de GPS al klaar voor de volgende speurtocht. Deze ligt ongeveer 500 meter verderop. "Dit was een leuke traditional maar nu gaan we een multi doen" zegt Florian. We maken ons op voor een korte wandeling. De drie belangrijkste soorten geocaches zijn traditional, multi en mystery. Een tra ditional is een geocache die op het aangegeven coördinaat ligt. De kunst zit hem bij een traditional in het vinden. Soms verstopt onder een bos takken, een steen, soms bijzonder vaag weggewerkt in de omgeving. Zo hebben wij ooit eens een cache gevonden die als neptak aan een boom bevestigd was. Een multi is een wandeling langs verschillende punten {waypointswaarbij je op elk punt een aanwijzing vindt voor het volgende waypoint. De aanwijzing kan een korte rekensom zijn die leidt tot een coördinaat (tel het aantal palen aan de rechterkant van de weg), een verborgen plaatje met een nieuwe coördinaat of een korte puzzel. Een mystery ten slotte is een cache waarbij 40 Geo-lnfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 42