SMARTPOsition De juiste informatie op de juiste plaats! SMARTposition is een onafhankelijke adviseur en ontwikkelaar van diensten waarbij de basis'locatie' is. Deze locatie-gebaseerde diensten bieden informatie aan op basis van de geografische locatie van personen of objecten. Door locatie slim te combineren met andere data, ofte verwerken, kan aan deze informatie veel meer betekenis worden ontleend. Hierbij kun je denken aan toeschouwers bij een sportwedstrijd die willen weten waar de kopgroep is, maar ook aan een logistiek planner die wil weten welke van zijn vrachtauto's er in een bepaalde regio in staat zijn om een extra lading op te pikken. Wij proberen door middel van simpele technieken te zorgen dat de juiste mensen over voldoende informatie beschikken om de juiste beslissingen te kunnen maken. Vind en Volg Sportevenementen Voor sportevenementen heeft SMARTposi tion een uitgebreid productaanbod. Dit kan het standaard GPS-volgsysteem zijn om deelnemers tijdens een wedstrijd te volgen. Het volgsysteem kan uitgebreid worden Daan Boekestein, business developer, SMARTposition SMARTposition C.vdKamp(XL) s L.Kiewied(L) voy 14:17:18 Kop wedstrijd volgen F. Klenstra (M) volgen S. de Haan (L) .ia»r, BT. Bronwel (L) vdgan- H. Mostennan (M) uoioen- G.MetZ(L) volgen *J. Klenstra (L) volgen— Oebiulkeis loain Help De wortels van SMARTposition liggen op de Universiteit Twente, met de deelname van enkele studenten Telematica aan de Batavie renrace. Dit is een estafetterace van Nijmegen naar Enschede, ongeveer 200 kilometer lang en met bijna 10.000 deelnemers. Het leuke aan deze estafetterace is de enorme variatie in de route, de duur en niet te vergeten de algehele chaos. Dit maakt het tevens heel lastig voor toeschouwers om de race te volgen. Om de race inzichtelijk te maken voor toeschouwers en organisatie werd door de latere oprichters van SMARTposition een systeem bedacht om de locatie van de lopers realtime te monitoren met GPS-apparatuur, deze via mobiel internet door te sturen en hier extra informatie aan toe te voegen voor weergave via het internet. Mede met steun van het bedrijfsleven werd zo een van de eerste realtime-volgsystemen ter wereld geboren. Inmiddels is SMARTposition uitgegroeid tot een volwassen bedrijf. In Nederland wordt door een ervaren team gewerkt aan nieuwe ideeën en applicaties voor klanten, terwijl veel softwareontwikkeling gedaan wordt door een eigen software- ontwikkelteam in Vind Grt VOIQ. Oekraïne. De huidige mantelzorger ontzorgd klanten »an SMARTpo- sition zijn onder andere te vinden onder telecomoperators, (sport-) evenementen, zorginstellingen en bedrijven in de publieke sector. Enkele voorbeelden van door SMARTposition uitgevoerde projecten worden hierna uitgelicht. Debitel 'Vind en Volg' is een GPS-dienst voor de consumentenmarkt. Vind en Volg is een kant-en-klaarpakket, waarmee personen of objecten gemakkelijk te volgen zijn. Deze dienst maakt het voor ouders mogelijk om hun kind een afge schermde mobiele telefoon te geven. Via Vind en Volg kunnen zij vervolgens bekij ken waar hun kind is als ze zich ongerust maken. Het is met Vind en Volg ook mogelijk om een alarm te krijgen per e-mail of sms wanneer het kind een vooraf ingestelde zone verlaat, bijvoorbeeld een gebied om de basisschool. Vind en Volg wordt ook ingezet in de ouderenzorg, om het welzijn en de locatie van dementerende ouderen op afstand in de gaten te houden. Hierbij staat centraal dat de mantelzorger ontzorgd wordt en de dementerende zijn vertrouwen om alleen op pad te gaan terugkrijgt. 44 Geo-lnfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 46