GiN Kneipuntberoepen Colofon Matroos binnenscheepvaart, heftruckchauffeur, bediende zaken toerisme en een aantal categorieën expeditiebedienden werden wegens de crisis van de lijst geschrapt. Anderzijds werden op vraag van de respectieve sectoren andere beroepen bijgeschre ven, zoals landmeter, dierenverzorger-stalknecht of redder in zwembaden. Het tekort aan onder meer technische profielen, verpleegkundigen, verzorgenden en schoonmakers raakt niet weggewerkt. De crisis heeft de tekorten doorgaans gemilderd, al is zelfs dat voor een aantal beroepen niet het geval. Ondanks het korter worden van de lijst met kneipuntberoepen is het aandeel van vacatures voor kneipuntberoepen geste gen. Volgens de cijfers van de VDAB was in 2009,48,6 procent van de vacatures een voor een knelpuntberoep. In 2008 bedroeg dat percentage nog 45,7 procent. Dat lijkt paradoxaal, maar het aantal vacatures voor kneipuntberoepen is veel min der sterk gedaald dan voor andere beroepen, aldus de VDAB, die deze vaststellingen verontrustend noemt. "Zelfs de huidige crisis kan de grootste tekorten op de arbeids markt niet doen verdwijnen. Het is absoluut noodzakelijk dat meer jongeren kiezen voor een opleiding tot vakman in de bouw, of als technicus, ingenieur, verzorger of verpleegkundige. Dat de kneipuntberoepen blijven bestaan is echter niet voor iedereen slecht nieuws. Heel wat van deze beroepen bieden, eventueel na bijscholing, kansen voor gemotiveerde werkzoekenden", luidt het. Bron: De Morgen, 10 juni 2010 Uitgever Geo-lnformatie Nederland www.geo-info.nl Redactieadres Redactie Geo-lnfo Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: redactie@geo-info.nl Redactie GEO-INFO Hoofdredacteur: Louis Smit Adjunct hoofdredacteur: Katinka Roebert Redacteuren: Adri den Boer Ronald Bokhove Marco Boogaard Klaas van der Hoek Bart Huijbers Roelof Keppel Edward Mac Gillavry Philippe de Maeyer Ad van der Meer Ferjan Ormeling Eindredacteur: Cynthia Kremer Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen en berichten in overleg met de redactie. Zie ook www.geo-info.nl onder'Geo-Info'. Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit Wim Westerum Wintereïk 38,5682 HM Best Telefoon: (0499) 398 689 E-mail: advertentie@geo-info.nl Advertentietarieven op aanvraag Vormgeving en druk Van de Ridder Druk Print, Nijkerk www.vanderidder.nl Abonnementen inlichtingen Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: administratie@geo-info.nl Het doorgeven van adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk of via e-mail. Een abonnement of lidmaatschap kan op elk gewenst moment ingaan en wordt voor een jaar aangegaan. Een abonnement of lidmaatschap wordt automatisch verlengd, tenzij dit minimaal drie maanden voor de verlengingsdatum schriftelijk of per e-mail wordt opgezegd. Abonnementsprijzen per jaar voor 2010 Leden van GIN: inbegrepen in het lidmaatschap 35,00 37,00*, gepensioneerden 22,00 24,00*. Kijk voor meer informatie op de website www.geo-info.nl. Lage tarief van toepassing bij automatische incasso, prijzen zijn inclusief BTW. Bedrijfsabonnement 175,00 (incl. BTW) Losse nummers 8,50 (incl. BTW en verzendkosten). Te bestellen bij redactie@geo-info.nl. 2010. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Gpn-lnfnrmatip MpHpilanri 48 Geo-lnfo 2010-7/8

Geo-Info | 2010 | | pagina 50