G$N Colofon Hoe NEO er kwam... Privacy /7t\\ tweeënhalve maand stage bij het bedrijf kwam. Hij doet een gebruikersonderzoek naar gewenste databanken bij NEO en hoopte daarmee ook een opzet daarvan te maken. Mijntje Crone studeerde in Utrecht fysische geografie en trad net aan als junior-specialist. Naast procesontwik keling doet ze uitzoekwerk: "Toen ik er pas was kregen we net voor 60 dagen een evaluatieversie van ArcGIS 9.3."Vervol- gens passeren we ook nog een Utrechtse stagiair. Ook in Nederland is er straks vast genoeg NEO-personeel... f Adri den Boer, redacteur Tot 1996 gaf bioloog Rob Beek bij het ingenieursbureau DHV leiding aan een afdeling Remote Sensing. Die eenheid was vooral toeleverend aan andere en kon geen zelfvoorzienende business unit Uitgever Geo-lnformatie Nederland www.geo-info.nl Redactieadres Redactie Geo-lnfo Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: redactie@geo-info.nl Redactie GEO-INFO Hoofdredacteur: Louis Smit Adjunct hoofdredacteur: Katinka Roebert Redacteuren: Adri den Boer Ronald Bokhove Marco Boogaard Klaas van der Hoek Bart Huijbers Roelof Keppel Edward Mac Gillavry Philippe de Maeyer Ad van der Meer Ferjan Ormeling Eindredacteur: Cynthia Kremer zijn. Dat vond Beek jammer en hij kon dankzij investering van Fokker Space en DHV zich in Lelystad met een man of tien daar onder de naam NEO wel bedrijfs matig mee bezighouden. Het ging toen om een voor 85 procent buitenlandse orderportefeuille. Na een fysieke arbeidsongeschiktheid en herstel werd in 2001 en na overname van aandelen een feitelijke herstart gemaakt in Amersfoort. Daar huist men nu aan de Utrechtseweg op alweer de tweede locatie, vlakbij de kei en het RD-nulpunt. Anno 2001 waren er intussen HR-satellietbeelden en dat was voor Beck'ook een reden om zelf met het bedrijf te beginnen, immers, wat konden die satellietbeelden voor Nederland betekenen?' Nu werken er in Amersfoort 15 vaste specialisten, 20 part time interpreteurs én laat men veel werk in India doen. Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen en berichten in overleg met de redactie. Zie ookwww.geo-info.nl onder'Geo-lnfo'. Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit Wim Westerum Wintereik 38,5682 HM Best Telefoon: (0499) 398 689 E-mail: advertentie@geo-info.nl Advertentietarieven op aanvraag Vormgeving en druk Van de Ridder Druk Print, Nijkerk www.vanderidder.nl Abonnementen inlichtingen Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 2473415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: administratie@geo-info.nl Het doorgeven van adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk of via e-mail. Een abonnement of lidmaatschap kan op elk gewenst moment ingaan en wordt voor een jaar aangegaan. Een abonnement of lidmaatschap wordt automatisch verlengd, tenzij dit minimaal drie maanden voor de verlengingsdatum schriftelijk of per e-mail wordt opgezegd. Het werk van NEO is voor bijna 100 procent uit Nederland, slechts soms grensoverschrijdend met Duitsland met eenzelfde houding ten opzichte van de privacy. Een journalist van Radio 1 stelde Beek er vragen over. Hij zond hem naar een bouwmarkt en vroeg daar de klanten: "Weet u wel dat uw gemeente uit de lucht controleert wat u gaat bouwen?" De meerderheid had daar geen moeite mee en dacht er wel uit te komen. In Engeland is dat volgens Beek totaal anders en 'not done', terwijl luchtopnamen in België formeel alleen bij verdenkingen mogen worden benut. Er mag in Nederland toch geen foto worden gemaakt van een beeldscherm met percelen van een frauderende boer... Abonnementsprijzen per jaar voor 2010 Leden van GIN: inbegrepen in het lidmaatschap 35,00 37,00*, gepensioneerden 22,00/ 24,00*. Kijk voor meer informatie op de website www.geo-info.nl. *Lage tarief van toepassing bij automatische incassoprijzen zijn inclusief BTW. Bedrijfsabonnement 175,00 (incl. BTW) Losse nummers 8,50 (incl. BTW en verzendkosten). Te bestellen bij redactie@geo-info.nl. 2010. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. Geo-lnformatie Nederland Geo-lnfo 2010-9 31

Geo-Info | 2010 | | pagina 33