G¥N GIN Informatie Bedrijven en diensten Geobeurs en Geo-symposium Op 10 november organiseert de vereni ging Geo-lnformatie Nederland (GIN) met medewerking van Geonovum haar tweejarig symposium in theater Orpheus in Apeldoorn. Het symposium is bedoeld voor vakmedewerkers, onderzoekers, stu denten en gebruikers van geo-informatie. De GIN-symposia in 2006 en 2008 werden druk bezocht en hoog gewaardeerd. Het centrale motto van het GIN-sympo sium isr'De geo-informatie buiten zetten'. Het symposium roept op om geo-infor matie te delen, contacten aan te gaan Centrum voor Geocommunicatie van start Caert-Thresoor 2010-2 Holland Field Engineering en Metrio samen verder vanuit de vaksector en in samenwerking met anderen toepassingen te initiëren. Toepassingen waarbij de geo-informatie een toegevoegde waarde heeft. Het symposium start met de traditio nele Baarda-lezing. Prof. Hans Oerle- mans, hoogleraar meteorologie aan de Universiteit Utrecht, gaat in op de klimaatverandering en het belang van geo-informatie voor dit thema. Daarna is er een breed programma. Naast het inhoudelijke programma is er een geobeurs. Er is ten opzichte van de vorige GIN- symposia meer tijd Geo.Motmatie Nederland ingeruimd voor het beursbezoek. In plaats van vier zijn er nu drie rondes met lezingen waardoor de pauzes langer zijn. De geobeurs is het centrale ontmoetings punt. Bedrijven, onderzoekinstituten, overheden en andere organisaties kunnen een standplaats reserveren en zo zichtbaar aanwezig zijn. Het biedt een ideale gelegenheid om op een dag bestaande en nieuwe klanten te spreken. Op 22 juni is het Centrum voor Geocommunicatie formeel van start gegaan. In aanwezigheid van tientallen belanghebbenden tekenden de Founding Partners bij Nemo Science Centre in Amsterdam de overeenkomst van opdracht, waarmee ze het centrum in staat stellen voor een periode van driejaar geo te pro moten in de media. Door de maatschappelijke aandacht voor geo- wetenschap, geotechniek en geo-informatie te vergroten willen de Founding Partners (SKB, COB, Geo-lmpuls, Deltares, Universiteit van Amsterdam, Vrije Universiteit, Wageningen Universiteit,Tech nische Universiteit Delft en Universiteit Utrecht) de instroom van studenten bevorderen, de investeringen in onderzoek stimuleren en de acceptatie van geo-innovaties vergroten. Op diezelfde dag tekenden het Centrum voor Geocommunicatie en het Nationaal Centrum voorwetenschap en Technologie, de beheerder van Kennislink.nl, een samenwerkingsovereenkomst. Deze samenwerking stelt Kennislink in staat de vakpagina's over'Aarde Klimaat'en'(Geo)techniek'te versterken en een geopersdienst te ontwikkelen en te beheren. Naar verwachting start Kennislink over enkele maanden ook een nieuwe vakpagina 'geo-informatie', over digitale kaarten en aardobservatie. Tijdens de feestelijke bijeenkomst demonstreerde NEMO een zogeheten Uitgave 2010-2 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: kaart van het bisdom Utrecht: wetenschappelijke waarde van de oudste gedrukte kaart van Nederland, door Roeland Emaus; de Russische vertaling van de tekst van de Mercator-Hondi- usatlas uit 1613, door Nikolay Komedchikov; Günter Schilders Monumenta Cartographica Neerlandica VIII: een kaartgebruiksanalyse, door Ferjan Ormeling. Verder wordt de rubriek Kaartencollecties in Nederland voortge zet met die van de Bibliotheek Wageningen UR. Algemene informatie: www.maphist.nl/ct 'aanraakbare aarde'of tangible earth. Die projecteert actuele informatie over de aarde, zoals het weer, aardbevingen en CO2- uitstoot, op een bolvormig beeldscherm. Bron: www.geocommunicatie.nl De landmeetkundig ingenieursbureaus Holland Field Enginee ring uit Haarlem en Metrio uit Arnhem fuseren per 1 juli 2010. De reden is zeer voor de hand liggend: de bundeling van kennis en kunde op het landmeetkundig vlak is beter voor de klanten. Meer capaciteit, meer kennis, minder reistijd en meer flexibiliteit. In de nieuwe samenstelling bedient het nieuwe bedrijf HFEmet- rio vanuit haar twee kantoren een groot deel van Nederland. Bron: www.hfemetrio.nl 32 Geo-lnfo 2010-9 3 kersverse eigenaren proosten op nieuw succes. (vlnr Frank Frenay, Bart van Zeijts en Emiel Frederiks)

Geo-Info | 2010 | | pagina 34