Transitie Netwerken en mokken. Piet Bervoets, die de prijs als beloning beschouwde voor alle inspanningen om gegevens goed en zorgvuldig aan te leveren. De Basisregistratie Grootschalige Topo grafie bleef ook tijdens dit congres niet onbesproken, want na de koffie brak Jos Anneveld een lans voor een grotere rol van zijn Geobusiness Nederland in de totstandkoming en bijhouding van de BGT. Hij schetste vier scenario's waarbij het bedrijfsleven van uitvoe ring tot verantwoordelijkheid zijn rol zou kunnen pakken. Anneveld gaf aan mogelijkheden te zien om de inwinning efficiënter en tegen een betere prijs- kwaliteitverhouding te verzorgen, maar alleen bij een gebiedsgerichte aanpak en het loslaten van bestuurlijke grenzen. Hij stelde voor om een klankbordgroep voor het BGT-programma op te zetten die kijkt naar strategie, inhoud, werkprocessen en programmatuur en brak een lans voor een pilot waarbij gebiedsgericht de transitie van de GBKN naar de BGT in de praktijk zou kunnen worden beproefd. Anneveld deed een beroep op de aanwezigen om vanuit de invalshoek van de eindgebrui ker naar de BGT te kijken en de rol van regisseur en uitvoerder (gedeeltelijk) uit handen te geven. Het leverde nog niet direct gemeentelijke steunbetuigingen op, maar bij het netwerken tijdens de pauzes vormen dergelijke pleidooien natuurlijk dankbare gespreksstof. Aan het eind van de ochtend bracht Moni que van Scherpenzeel van GeoNovum met'Bestemming: Nederland (digitaal)' de publicatie van digitale ruimtelijke plannen onder de aandacht waarbij ze in het bijzonder inging op de rol van haar stichting. Zo is GeoNovum sinds twee jaar in opdracht van het Ministerie van VROM de beheerder van de zogeheten 'RO Standaarden' en heeft het een taak in het wijzigingenbeheer en de dóórontwikke ling hiervan. Daarnaast zorgt de organi satie voor validering van plannen en voor certificering van programmatuur, t Ronald Bokhove, redacteur Geo-lnfo 2010-10 27

Geo-Info | 2010 | | pagina 29