informatie Personalia Het China van Google Maps Caert-Thresoor 2010-3 NCG-jaarverslag 2009 verschenen In november verscheen het complete en fraai uitgevoerde jaar verslag 2009 van de Nederlandse Commissie voor Geodesie in druk (ook raadpleegbaar op www.ncg.knaw.nl). De uitgave bevat het levensbericht'J.E. Alberda (1926-2010): Geodeet met wiskun deknobbel'van de hand van prof.dr.ir. RJ.G.Teunissen. Zijn slot: 'Als eerbetoon en blijvende herinnering aan een bijzondere geodeet, stel ik voor om ook de naam van Alberda te verbinden aan de Delftse precisietheorie, door de kunstmatrix' H vanaf nu de Alberda-Baarda-matrix te noemen (in het kort de AB-matrix).' Minder verslagen Uitgave 2010-3 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Cornelis de Hooghe (1541-1583), keizerlijke bastaard, karto- graaf en opstandeling, door Jaap Gestman Geradts; Covens Mortier: van stadhouder-koning Willem ill tot koning Willem III: opmerkingen naar aanleiding van het verschijnen van de handelsuitgave van het proefschrift van Marco van Egmond, door Louis Saalmink; Het verhaal achter de Grote Atlas van de Verenigde-Oostindi- sche Compagnie: een interview met Rob van Diessen, door Sjoerd de Meer en Ferjan Ormeling. (bltu/ m. v Verder wordt de rubriek Kaartencollecties in Nederland voortge zet met die van het Historisch Centrum Overijssel. Algemene informatie: www.caert-thresoor.nl Adri den Boer Door de groei van het evenementental en de vermindering van het aantal pagina's van Geo-lnfo kan relatief minder worden verslagen. Voor terugblikken op diverse evenementen wordt naar websites, proceedings of naar andere bladen verwezen: Go Geo-seminar (27 oktober te Velp) "Dit is de opvolger van de vroegere Rode Hoed-bijeenkomst", aldus de aankondiging met de nadruk op de locatie, www. arbeidsmarktgeo.nl Themabijeenkomst Duurzaamheid en GIS (16 november te Schiphol) www.geobusiness.nl Symposium Zeeuwse Kaartenmakers en de VOC (20 november te Middelburg) www.zeeuwsgenootschap.nl Andere verslagen volgen in komende nummers. Adri den Boer, namens de redactie van Geo-lnfo. Per i november is Kees de Zeeuw direc teur Kadaster International. Hij volgt in deze functie prof.ir. Paul van der Molen op. De Zeeuw is sinds een paar jaar verbon den aan het Kadaster, Land Registratie en Mapping Agency als Manager Product en Proces Innovatie. 'Voor Chinezen met een iPhone 4 is het land een stuk groter dan het eigenlijk is. Al die kersverse Chinese iPhone 4-bezitters zullen overigens vreemd opkijken wanneer ze de kaarten- applicatie Google Maps opstarten. Die laat alleen de door de Chinese staat goedgekeurde - en dus volgens het Westen incor recte - kaarten zien. Google werkt namelijk keurig mee aan de propaganda van de Volksrepubliek en beeldt door andere staten betwiste territoria af als Chinees. Zelfs al worden die, zoals de regio Arunachal Pradesh, bestuurd door een heel ander land. In het geval van die regio: India. Kort gezegd laat Google Maps het China zien zoals de Chinese regering dat het liefste ziet.' Bron: De Pers, 30 september 2010 30 Geo-lnfo 2010-11/12

Geo-Info | 2010 | | pagina 32