Stand van zaken bij de opleiding Honderd jaar 'aannemers-HTS' Vondellaan Introductie nieuwe docenten Docententeam Op de foto staan de docenten die het opleidingsteam vormen evenals de instituutsmanager: Henk Jongbloed, Instroom Minor geo-informatie Naast het opleiden van de geo- informatiespecialist voelen wij ons ook verantwoordelijk voor het stimuleren van geo-informatiegebruik bij andere opleidingen. Daarom hebben we zitting in de werkgroep HBO die door de Stichting Arbeidsmarkt Geo geïnitieerd is. Naast uitwisseling van ervaringen, praktijkcases en onderwijsmateriaal is daar ook een gezamenlijke minor uit voortgekomen van Zwolle, Velp en Utrecht. Een minor is een vrije keuze module van een halfjaar voor alle studenten in het Hoger Onder wijs. Onze minor richt zich speciaal op de studenten civiele techniek, ruimtelijke ordening en ICT van de Hogeschool Utrecht. Maar ook studenten van andere hogescholen en studierichtingen zijn welkom. Nu al is de samenwerking zeer concreet. Studenten uit Zwolle komen een dag naar Utrecht voor kartografieles- sen, onze studenten participeren samen met studenten uit Zwolle en Velp in een lezing- en excursiecyclus die mede door de Stichting Arbeidsmarkt Geo tot stand is gekomen. Verruiming instroomeis Graag praten wij u bij over het ioo-jarig jubileum van de school, onze nieuwe docenten en de laatste ontwikkelingen. In 1910 stichtte de Nederlandse Aanne- mersbond (nu: Bouwend Nederland) een eigen school voor bouw kunde aan de Vondellaan te Utrecht. Recentelijk is het honderdjarig bestaan gevierd van het huidige Instituut voor Gebouwde Omgeving, waar de oplei ding geodesie geo-informatica sinds 1954 deel van uit maakt. Bouwend Nederland voorzitter Elco Brinkman heeft bij die gele genheid een schilderij cadeau gedaan aan HiddoVelsink, manager van het instituut (en geodeet). (Fig. 3) Regine Brügelmann Onze eerste vrouwelijke docent ooit en ruim een jaar in dienst, is specialist in fotogrammetrie, remote sensing, laseraltimetrie en geometrische kwaliteit. Brügelmann heeft in Duitsland gestu deerd, promotie onderzoek gedaan en lesgegeven aan diverse universitei ten en in Nederland gewerkt bij Rijkswa terstaat en Arcadis. Gabriela Spakman-Tanasescu Vers in dienst! Heeft aan de universiteit van Boekarest geodesie gestudeerd en is daar jaren docent geweest. Zij is de afge lopen jaren aan de Utrechtse Universiteit bezig geweest met een promotie-onder- Fig. 2. Groepsfoto van het team. Frans de Vroege, Eric Hagemans, Frank Hofman, Elger Heere, Gabriela Spakman, Regine Brügelmann, Jacques Stuifbergen, Bernard Raterman, Joop Blom en Hiddo Velsink. Op de foto ontbreken onze vele gastdocenten en docenten met een kleine taak zoals bijvoorbeeld Rob van Ree van de zeevaartschool Willem Barentsz op Terschelling, zoek in de geofysica. Geeft de vakken hogere geodesie, GPS en geometrische kwaliteit 2. Elger Heere Bij professor Ormeling gepromoveerd kartograaf van de universiteit Utrecht, waar hij nog een dag in de week werkt. Is bij ons verantwoordelijk voor het karto- grafie- en visualisatieonderwijs. Bernard Raterman Geoloog en GIS-deskundige. Werkt bij KWR water (wetenschappelijk instituut van de waterleidingbedrijven) en een dag in de week bij ons. Geeft les in GIS en ondersteunt enkele GIS-projecten. Instroom mag je gerust een van de belangrijkste opleidingsthema's van het afgelopen decennium noemen. Wij verheugen ons dan ook op een verdien stelijke instroom van 25 studenten bij de voltijdopleiding. Gecombineerd met de ongeveer 24 nieuwe duale studenten zijn er dus in september een kleine 50 nieuwe studenten ingestroomd, Sinds 2008 start de duale opleiding ieder jaar opnieuw. De toen ingestroomde groep van 55 studen ten zit nu in het laatste jaar en bereidt zich voor op het afstuderen. Er wordt gecombineerd lesgegeven aan duale en voltijdstudenten. Wij vonden het leuk om ook eens een positief beeld te tonen na alle dramatische instroomverhalen van de afgelopen jaren. Studenten met profiel Economie Maatschappij (E&M) op HAVO/VWO zijn met ingang van het huidige studiejaar ook welkom aan de opleiding. Hiervoor is Geo-lnfo 2011-1 15

Geo-Info | 2011 | | pagina 19