Het begint in mijn hoofd Bedrijfsbezoek In de bocht van de A59 naar de ki, komend vanuit het noorden, zijn twee grote panden zichtbaar met daarop de naam Heijmans. Daar moet ik zijn voor mijn bezoek aan zusje Breijn. Op de borden is het nog even zoeken, maar na aanmelding gaan de slagbomen open. Eerst denken, dan doen. Dat is Breijn Mare Möhle, projectcoördinator Breijn, brengt ons naar de afdeling Geodesie. GPS-apparatuur, wegontwerpen aan de muur en DTM's op het scherm laten zien dat ik goed zit. In een kamer is het erg druk. De medewerkers heten, onder en ingenieursdiensten. Met ruim 300 professionals, acht vestigingen en vier bedrijfsonderdelen spelen we in op de toenemende vraag naar totaaloplossingen voor complexe en omvangrijke projecten", vertelt Edwin. Wegbouwkunde en Geodesie. Het onder deel Grootschalige Infra ontwikkelt en realiseert ontwerpen van integrale projec ten. Het onderdeel Stedelijke Infra houdt zich bezig met alle projecten die in en nabij steden worden ontwikkeld. Belang rijke aandachtspunten daarbij zijn onder andere gebiedsontwikkeling, waterbe heer, behoud van natuurwaarden, recre atie en duurzaamheid. Nederland ligt vol met (snel)wegen. Wegverbreding, wegom- leggingen, aanleg van spitsstroken. Het bedrijfsonderdeel Wegbouwkunde weet er raad mee. Een paar maanden geleden is de rondweg Harderwijk opgeleverd. Met trots vertelt Marc over het stilste asfalt van Nederland. Een gedeelte van de N302 loopt door een woonwijk. Breijn Wegbouwkunde heeft daarvoor, in eigen laboratorium, asfaltonderzoeken verricht en het resultaat is een tracé met minimale geluidsoverlast. Fig. 1. Breijn begint in mijn hoofd. het genot van een warme appelflap, een nieuwe collega welkom."Waarom alleen gebak als een collega weggaat? Een goede, nieuwe collega is een aanwinst en dat mag gevierd worden!", zegt Mare. Mare Möhle en Edwin van Osch, manager Geodesie, vertellen over het ontstaan van Breijn. Al ruim tien jaar heeft Heijmans een geo detische afdeling. De landmeters zaten verspreid over verschillende regio's en vielen onder diverse Heijmans-afdelingen. Om kennis en techniek meer de kans te geven heeft Heijmans de ingenieurs diensten samengevoegd, Vanaf 10 april 2008 bundelen Heijmans Infra Advies en Ontwikkeling (HIAO), Ingenieursbureau Van Kleef, Infratech en Heijmans Engi neering hun kennis en ervaring. "Breijn is de combinatie van alle Heijmans advies- "Eerst denken, dan doen. Dat is Breijn", vervolgt hij."Hierdoor leveren we een optimale oplossing in ontwerp én uitvoe ring. Door de bundeling van onze kennis en kunde bieden we een integrale aanpak voor alle ingeni eursdiensten in de breedste zin van het woord. Daarbij gaat het primair om het leveren van toegevoegde waarde en secundair om het invullen van capaci teit." Edwin benadrukt hierbij dat zij veel investeren in opleiding om op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen en technieken. "We zijn er zelf graag bij betrokken." De vier afzonderlijke bedrijfsonderdelen zijn: Grootschalige Infra, Stedelijke Infra, Ten slotte Geodesie. Dit onderdeel speelt bij alle infra-projecten een cruciale rol. Geodesie is de spreekwoordelijke smeer olie tussen de raderen van Breijn. Deze afdeling verricht alle denkbare geodeti sche en landmeetkundige activiteiten die in elk infra- dan wel beheerproject een cruciale rol spelen. Denk hierbij ook aan GIS-toepassingen, monitoring, databeheer en de uitwisseling van data en topo grafische kaarten. Nauwkeurigheid, betrouwbaarheid, kennis en vooral ook flexibiliteit zijn belangrijke kenmerken van de afdeling."In het volgen van de laatste ontwikkelingen binnen het vakgebied geodesie en het blijvend perfectioneren van de oplos singen ligt voor ons de uitdaging", geeft Edwin aan. Breijn Geodesie wordt aangestuurd door een managementteam bestaande uit vier personen. Binnen de groep zijn verder 22 Geo-lnfo 2011-1

Geo-Info | 2011 | | pagina 26