Pavescan is een nieuw poduct Fig. 4- Pavescan. Randweg Eindhoven. Breijn Geodesie heeft ter voorbereiding van het ontwerp, voor Heijmans Infra met behulp van de Pavescan een 3D-scan uit gevoerd van de ver harding van de Pa tussen Den Bosch en Eindhoven. Pavescan is een nieuw product, waarmee op een snelle manier in het verkeer nauwkeurige dwars profielmetingen kunnen worden verricht. Met behulp van een mobiele scanner wordt de verharding met een minimum aan verkeersmaatregelen ingemeten. De hoogste score is 60 profielen in het uur met een lengte van 2 x 20 km! De gegevens worden vervolgens op kantoor omgezet naar een digitaal 3D-model. Met dit model heeft Heijmans Infra het ont werp gemaakt. De Randweg Eindhoven is verbreed van 2 x 2 rijbanen naar 4x2 rij banen, waarbij het bestemmingsverkeer voor Eindhoven en omgeving gescheiden is van het doorgaande verkeer van de A2 richting het zuiden van het land.Tijdens de uitvoering van de Randweg heeft Breijn Geodesie uitzet-en maatvoerings werkzaamheden uitgevoerd vooronder andere de aanleg van 70 nieuwe kunst werken, inclusief de nu ldeformatieme- tingen hiervan. "Op hoogtijdagen waren hier 500 mensen, met veel verschillende nationaliteiten aan het werk" vertelt Marc. In de keet ontmoeten wij Peter van Lierop en Per Koenraadt. Zij hebben de afgelopen jaren veel werk verzet tijdens de aanleg van Randweg. GPS-metingen uitwerken op kantoor, uitzetwerk- zaamheden voorbereiden en uitvoeren {geluidsschermen, rijbanen, riolering, enz.), afstemmen met uitvoerders Heijmans. Als ik vraag naar wat ze allemaal hebben mee gemaakt de afgelopen jaren, beginnen ze te lachen. "Wat niet?", is het antwoord. Dat zegt genoeg over de hoeveelheid en complexiteit van het project Fig. 5. Randweg Eindhoven. 24 Geo-lnfo 2011-1 Fig. 6-Testen, testen en nog eens testen. Onder de indruk van de omvang en het eindresultaat van het project rijden wij weer terug naar Rosmalen. Daar wil Mare mij graag het asfaltlaboratorium laten zien. Bakjes stenen laten zien dat er veel geƫxperimenteerd wordt met asfaltsa- menstellingen. In verschillende apparaten (onder water, druk- en trekkracht) wordt de sterkte gemeten. Indrukwekkend! Voorde randweg Eindhoven hebben hier alle asfaltonderzoeken en -keuringen van kwaliteit van de gebruikte materialen voor grondlichamen en verhardingsconstruc ties plaatsgevonden. Wat mij verder is opgevallen aan het bezoek aan Breijn Geodesie is de aan dacht voor kwaliteit en veiligheid. Over de gehele linie is veel aandacht voor kwaliteitsborging, uniformiteit van werken en de overdracht van informatie binnen een project, binnen een afdeling over afdelingen heen en tussen personen. Deze werkwijze is voor iedere medewer ker toegankelijk en vastgelegd in het KAM-systeem, benaderbaar binnen een intranetomgeving. Met voldoende informat ie ga ik terug naar huis. Op de terugweg sta ik in de file bij Nijmegen en zie ik langs de wegen diverse keten en shovels van Heijmans. Waar schijnlijk een van die spoedprojecten! Katinka Roebert

Geo-Info | 2011 | | pagina 28