nfofffiütis Gt*N Colofon Geo onder de aandacht bij de jeugd tijdens Career Day 2010! Oproep tot bijdrage aan het Nationale Rapport voor de Internationale Kartografische Associatie GeoFort en GoGeo hebben samen met Globe4D; de Hogeschool van Utrecht en Facto Geo Meetdienst/geo'goed onder de aandacht gebracht tijdens de Career Day 2010 op 17 en 18 november. De Career Day, die wordt georganiseerd door Jet-Net, is een jaarlijks terugkerend event waar leerlingen van 4 havo en 5 vwo zich oriënteren op technische studies en banen. Geo mocht daar natuurlijk niet ontbreken! Op de stand is het'Petje Op Petje af'-spel gespeeld met veel verschillende geo-vra- gen, variërend van gps, file informatie tot bodemschatten zoals drinkwater. Door de diversiteit van vragen worden leerlingen zich bewust van hoe geo verweven is met ons dagelijks leven. Ook stond er een Globe 4D, de interactieve 4-dimensionale globe. Je kunt zowel aan de globe als aan de tijdring draaien waardoor je spelen derwijs leert over onze veranderende aarde. Dit was een enorme eyecatcher en leerlingen speelden actief het topogra- fiespel, waar je in een korte tijd zoveel mogelijk plekken op aarde moest vinden. Facto Geo Meetdienst had speciaal voor deze dagen een luchtfotospel 'Wat is waar'gemaakt. Leerlingen moesten van tien verschillende luchtfoto's raden welke plek het in de wereld is. Leuk om te zien dat De Efteling en Neeltje Jans toch lastig te raden zijn! Bron: Geofort Van 3 tot 8 juli 2011 vindt in Parijs de Inter national Cartographic Conference plaats (www.icc2011.fr/). Dit valt samen met de 15th General Assembly van de Internationa! Cartographic Association. Tijdens de Gene ral Assembly worden nieuwe bestuursleden gekozen en commissies en werkgroepen ingesteld. Ook wordt elk land geacht een Nationaal Rapport af te leveren met daarin een overzicht van de kartografische ontwik kelingen over de laatste vier jaar. Als Nederlands Nationaal Rapport zal het juninummer van ons tijdschrift Geo-lnfo dienen. De opzet van dit rapport is dat er per bladzijde een kaartfragment van een halve A4'tje wordt getoond met een beschrijving van 250 woorden in het Nederlands en Engels (voor vertaling kan worden gezorgd). De fragmenten kunnen vanzelfsprekend ook afkomstig zijn van webmapping- applicaties. De kaartfragmenten moeten vanzelfspre kend recente (2008 en later) kaartproduc- ten zijn. ledereen die een bijdrage wil leveren wordt opgeroepen het hogeresolutie- kaartfragment plus de beschrijvende tekst op te sturen naar Menno-Jan Kraak (kraak@itc.nl). Uitgever Geo-lnformatie Nederland www.geo-info.nl Redactieadres Redactie Geo-lnfo Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: gi@geo-info.nl Redactie Geo-lnfo Hoofdredacteur: Louis Smit Adjunct-hoofdredacteur: Katinka Roebert Redacteuren: Adri den Boer Ronald Bokhove Klaas van der Hoek Bart Huijbers Roelof Keppel Edward Mac Gillavry Ad van der Meer Ferjan Ormeling Eindredacteur: Cynthia Kremer Inzenden kopij Indienen en publiceren van artikelen en berichten in overleg met de redactie. Zie ook www.geo-info.nl onder'Geo-Info'. Advertentie-exploitatie Murre Management Leen Murre Telefoon: 06 22697261 E-mail: advertentie@geo-info.nl Algemene e-mail: gi@geo-info.nl Advertentietarieven op aanvraag Vormgeving en druk Van de Ridder Druk Print, Nijkerk www.vanderidder.nl Abonnementen inlichtingen Postbus 1058,3860 BB Nijkerk Telefoon: (033) 247 3415 Fax: (033) 246 0470 E-mail: administratie@geo-info.nl Het doorgeven van adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk of via e-mail. Een abonnement of lidmaatschap kan op elk gewenst moment ingaan en wordt voor een jaar aangegaan. Een abonnement of lidmaatschap wordt automatisch verlengd, tenzij dit minimaal drie maanden voor de verlengingsdatum schriftelijk of per e-mail wordt opgezegd. Abonnementsprijzen per jaar voor 2011 Nadere berichtgeving over de hoogte van de abonnementsgeiden 2011 volgt zo spoedig mogelijk. 2011. Het overnemen evenals het vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toestemming van redactie en auteur. ISSN 1572-5464 (print), ISSN 2211-0739 (online) Geo-lnformatie Nederland Geo-lnfo 2011-1 45

Geo-Info | 2011 | | pagina 47