stad zoekt een medewerker geo-informatie \j ronmgen Tentoonstelling De Burgerzaal is zo groot, dat deze naast de lezingenhoek voor ruim hon derd personen nog een kartografische expositie kon bevatten. Tentoongesteld waren tegen de vijftig originele Zeeuwse kaarten van, net als die in het boek, vóór i86o."Cornelis Danckerts, Amsterdam ca. 1636. Een kopie van de kaart van Blaeu. Als kaart dus niet interessant, maar wel zeldzaam", aldus de tekstcatalogus. Een kaart van Zeeland was verder ruiten zeven in een kaartspel van Johann Hofmann uit 1678 (de kleintjes werden niet vergeten!). Van de Atlas Minor van Hondius uit 1607 was ook een fraaie tekst: "Exemplaar uit de late Engelse editie (1635). Het kaartje van Zeeland is bij vergissing afgedrukt bij Ceylon (Sri Lanka)." Boekpresentatie Na de lunchpauze volgde het doel van de dag: de presentatie van het door Hes de Graaf uitgegeven boek'Zelandia Comitatus'. Blonk zelf memoreerde na zijn eersteling 'Hollandia Comitatus'tien jaar aan de kartobibliografie van het graafschap Zeeland te hebben gewerkt, grotendeels nog met zijn enkele jaren geleden overleden echtgenote J. van der Wijst. Zij beiden waren arts en hij herin nerde er aan dat Van Deventer, Hattinga en Kraijenhoff dat vak ook combineerden met kartografïe. Drs. H. van Waveren, gedeputeerde van Zeeland, kreeg het eerst exemplaar aangeboden. Hij betitelde de professionele hobby van de auteur en diens vrouw als een 'fabuleus stuk werk' en vond het thuis horen in elke Zeeuwse bibliotheek. Hij hoopte verder zelf op zijn 82e jaar ook nog zoiets te kunnen maken en speldde de verraste inwoner van Breda als waardering de eremedaille van ridder in de orde van Oranje-Nassau op. (De volgende dag zou dezelfde cultuur- met allicht vele kaarten. "Historische kaar ten zijn in. Morgen komt in het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen al weer een boek over geheime VOC-kaarten uit" zo wist hij. Auteur Blonk en gedeputeerde Van Waveren met hun "Zelandia Comitatus". gedeputeerde het VOC-boek'Zeeuwse kaarten voor de VOC' van Ruud Paesie ook nog krijgen bij de opening van de expositie daarover). Tijdens de aansluitende receptie was het boek van Blonk met (29 kaartbeschrijvin- gen en meer dan 400 afbeeld ingen te zien en te koop, zie nu: www.hesdegraaf.com. Adri den Boer, redacteur advertentie In en voor de stad Groningen werkt de dienst Het gaat vooral om beheerwerkzaamheden voor Ruimtelijke Ordening en Economische Zaken de wettelijke basisregistratie adressen en (RO/EZ) aan het gemeentelijk takenpakket bouwen gebouwen en voor de wet kenbaarheid publiek- en wonen, economie en verkeer, groen en wegen. rechtelijke beperkingen. En je werkt mee aan het De RO/EZ-afdeling Geo-informatie registreert, (objectgericht) vervaardigen en beheren van beheert en bewerkt alle informatie over ruimte geografische basisbestanden, en vastgoed. 'Geo' legt topografie en luchtfoto's, Heb je een MBO-opleiding geodesie, ben je rioolputten en rijksmonumenten, adressen en thuis in geautomatiseerde gegevens- en kadastrale gegevens vast en ontsluit ze voor informatiebewerking? Werk je met MicroStation uiteenlopend gebruik. Het team van Geo zoekt en GeoCad? (tijdelijk, voor 1 jaar) een nieuwe collega in de binnendienst. Kijk op www.werkenvoorstad.nl f Gemeente stad. Acquisitie voor deze vacature stellen we niet op prijs. Geo-lnfo 20ii-2 31

Geo-Info | 2011 | | pagina 33