Frans Rip en Milo van der Linden Even voorstellen Campert: kadaster weet niet alles Nieuwe redactieleden Geo-lnfo Ik woon met mijn vrouw en twee doch ters in een bos bij Vught en voel me zeer gelukkig met mijn gezin en de unieke plek. Om alles te combineren werk ik veel thuis en op de meest vreemde uren. Tussendoor verschoon ik dan ook luiers, speel in de tuin met mijn oudste dochter en neem tijd voor mijn gezin. Ik heb heel bewust voor deze vorm gekozen, ik vind het leven namelijk te kort om het op een of ander saai kantoor door te brengen. Gelukkig heb ik weinig slaap nodig! Frans Rip Mijn werkbij de GeoDesk van Wage- ningen Universiteit en Researchcentrum (WUR) is onder meer het beschikbaar maken van geodata- bestanden en geosoftware voor onderwijs en onderzoek. We bedienen zowel de studenten en docenten van Wageningen Universiteit en de hogeschool Van Hall Larenstein (lokaties Velp en Leeuwarden) als Alterra, Imares, het Landbouw Econo misch Instituut en andere instituten. Daar naast fungeert GeoDesk ook als winkel, waar bestanden zoals de Bodemkaart, de Geomorfologische kaart en de Landge- bruikskaart Nederland worden verkocht. Bovendien kunnen collega's en studenten bij ons team van zes personen terecht met vragen over de problemen met software en datasets. Ik heb landschapsarchitectuur in Wagenin gen gestudeerd, maar na mijn afstuderen in 1981 ben ik gaandeweg 'afgedreven'. Aanvankelijk was dat in de richting van computergebruik door landschapsarchi tecten, waarin ik dan ook een aantal jaren heb lesgegeven bij Landbouwuniversiteit Wageningen. In de loop van de jaren 90 ging mijn werk steeds meer in de richting van het beschikbaar maken van geosoft ware en geodata voor het onderwijs. In 1999 werd de GeoDesk opgericht, met als doel dienstverlening op dat vlak voor zowel Wageningen Universiteit als Alterra. Als uitvloeisel van het GeoDesk werk werd ik in 2001 bestuurslid van het OGT: het overlegplatform voor de gebruikers van Topvector (zie www.ogtweb.nl). In de herfst van 2010 werd het OGT uitgenodigd om deel te nemen aan het Gebruikers overleg Basisregistratie Topografie. Daar mee is een belangrijk OGT-doel dichterbij gekomen: de stem van de eindgebruiker laten horen aan de makers van de topo grafische dataset. Daarnaast was ik van 2002 tot 2011 betrok ken bij de redactie van het blad Agroln- formatica (zie www.vias.nl). Ik weet dus al een beetje hoe het toegaat bij een op vrijwilligers gebaseerde periodiek. Wat mij bij GeoDesk aanvankelijk gedre ven heeft, is het beschikbaar krijgen van geodata voor het WUR-onderwijs. De afgelopen paar jaar houd ik me ook bezig met onderzoek naar EduMapping. Dat is karakterisering van onderwijs in de geo- informatie met behulp van -vooralsnog- de Amerikaanse Gl Body of Knowledge uit 2006. Daarmee zouden cursusbeschrijvin gen beter onderling vergelijkbaar worden, en hopelijk ook beter begrijpelijk voor de buitenwacht. Het ligt dus voor de hand dat in de Geo- Inforedactie mijn belangrijkste aandachts veld onderwijs zal zijn. Eigenlijk is wie ik ben niet zo belangrijk! Ik wil vooral een P* positieve bijdrage leveren aan Geo-lnfo en de geo-informatie in Nederland in het t algemeen. Mijn naam is Milo van der Linden, in 1998 ben ik afgestudeerd aan de Hogeschool van Utrecht studierichting geodesie met specialisatie geo-informatie. Na een korte periode als programmeur te hebben gewerkt ben ik als consultant, functioneel beheerder en analist werk zaam geweest. In 2007 ben ik zelfstandig ondernemer geworden en sindsdien ben ik consultant, vooral op het gebied van open source-oplossingen. Momenteel adviseer ik de politie Amsterdam Amstel- land op het gebied van GIS. Ik ben een voorvechter van open source, niet alleen omdat het'gratis'is, maar vooral omdat ik denk dat we in een kennisgestuurde samenleving niet gebaat zijn bij ontoe gankelijke systemen en methodieken. Buiten de'echte'geo-informatie houd ik me fanatiek bezig met openstreetmap, het grootste deel van Aruba is door mij in kaart gebracht. Ik beheer de GIS-groep op Linkedln met ruim 13000 leden en ben voorzitter van de OpenGeoGroep. De oproep op Linkedln was voor mij de reden om te'solliciteren'als redactielid. Ik zie het als een leuke kans om nieuwe inzichten op te doen en vooral, nieuwe mensen te leren kennen. Als redactielid wil ik vooral een platform bieden voor open innovaties en zorgen voor artikelen over kansen voor geo- informatie in alle sectoren van onze maat schappij. Met mijn contacten in de sector Openbare Orde en Veiligheid hoop ik een goede aanvulling te zijn voor dit unieke vakblad en jullie veel nieuwe perspectie ven te bieden! en een fles wijn uit Portugal genoemd naar vergeten veldjes nooit in het kadaster opgenomen en waar ik ooit heen zal gaan Slot van het gedicht Forgotten Fields in: Remco Campert, Een oud geluid. Gedichtendagbundel 2011 (ook versche nen als ansichtkaart) 24 Geo-lnfo 2011-3

Geo-Info | 2011 | | pagina 26