GENERAL ASSEMBLY Kunstwerk met litho's in 'De Brug' INTERNATIONAL SYMPOSIUM 23 - 24 September, 2010 4- 24-25 September, 2010 klbena Resort, Bulgaria Bestuursverkiezingen De voorzitter blikte terug op de bestuurs periode 2007-2010 en wees er onder andere op dat in deze periode het aantal CLGE-leden met 33 is gegroeid en bedankte het CLGE European Enlarge ment-team voor dit behaalde succes en sprak de hoop uit dat de magische grens van 40 leden wordt doorbroken. Tevens memoreerde de voorzitter aan de nieuw ontwikkelde CLGE-website. De uitslag van de verkiezingen gaf het volgende beeld: Jean-Yves Pirlot (België): voorzitter; Sinds 2006 prijkt er in de hal van het nieuwe Kadasterkantoor'De Brug) Laan van Westenenk 701 in Apeldoorn, een kunstwerk dat ten onrechte dit tijdschrift, maar ook De Hollandse Cirkel, nog was ontgaan (135 x 450 cm). Van het Kadaster kregen we nu op verzoek de volgende toelichting op het kunstwerk van vooral 1 cm dik roestvrijstaal (rvs): 'Uitgangspunten/visie'de Brug'; brug van oud naar nieuw (contrast tussen oude'organische'lithostenen en modern'strak' rvs); groepering van lithostenen op rvs- ondergrond (lithostenen bron van topografische informatie anno 1900), die door middel van de lange'linealen' (meting) overgaan van recht naar gebogen vormen. Uitgangspunt hierbij Michelle Camillieri (Malta): secretaris generaal; Dieter Seitz (Duitsland): penningmees ter; Pierre Bibollet (Frankrijk), Rudolf Kolbe (Oostenrijk), Leiv Bartje Mjos (Noorwe gen): vicevoorzitters. Mark Wijngaarde informeerde de vergade ring dat de Code of Conduct ondertussen ook door de Nederlandse geo-beroeps- uitoefenaren is onderschreven, en GIN de mogelijkheid voor studenten om te participeren aan de Intergeo van 2012 in zijn de gravures in de lithostenen welke opgebouwd zijn uit rechte en gebo gen lijnen. De gebogen lijnen geven daarnaast uiting aan de flexibiliteit van diensten door het Kadaster; beeld heeft van verschillende invals hoeken een ander aanzicht/doorzicht (transparantie van de organisatie). Ter verduidelijking van de functie van de lithostenen (steendruk) is gekozen om in het verlengde van het beeld vier zuilen in rvs te plaatsen met op twee daarvan lithostenen en daarnaast tussen twee glasplaten het eindresultaat, namelijk de Hannover zal ondersteunen en tevens dat er meer aandacht zal worden besteed aan het Europese studentenuitwisselingspro gramma. Tijdens het XX International Symposium 'Modern Technologies, Education and Professional Practise in the Geodesy and related areas'werden er presentaties gegeven over ontwikkelingen binnen de geo-industrie in deze Oost-Europese regio. De volgende CLGE-bijeenkomst zal plaatsvinden op 6 en 7 mei 2011 in Opatija, Kroatië. Voor meer informatie wordt verwezen naar de website, www.CLGE.eu. Ook kan contact worden opgenomen met de Nederlandse vertegenwoordigers in de CLGE: j.anneveld@fugro-inpark.nl, mrwijn- gaarde@cs.com. f Jos Anneveld Mark Wijngaarde landkaarten (visualisatie van landmeting) de'roots'van het Kadaster.' De topografische lithostenen zijn afkomstig van de Topografische Dienst (Kadaster) in Emmen. De ontwerpster van het kunstwerk is Anita Amptmeijer BNO (Apeldoorn 1964). Haar website agraphics.nl.'Eén van de eerste opdracht gevers is het Kadaster. Hiervoor heeft agraphics in de hal van het nieuwe kantoorgebouw'De Brug'een RVS-beeld ontworpen van maar liefst 660 kilo!' (Adri den Boer, foto's Anita Amptmeijer) Geo-lnfo 2011-3 29

Geo-Info | 2011 | | pagina 31