Niet óf, maar hoe en wanneer een 3D-kadaster! Fig. 4. Impressie Appartementencomplex, 66a Uiitsa Nevzorovykh. kaya Oblast. Deze regio ligt circa 450 km ten oosten van Moskou en heeft een oppervlakte van circa 77.000 km2. Dat is bijna twee keer de grootte van Neder land. In Nizhegorodskaya Oblast wonen 3,5 miljoen mensen waarvan meer dan de helft in de hoofdstad Nizhny Novgorod. De territoriale vestiging van Rosreestr van Nizhegorodskaya Oblast (met 1.200 perso neelsleden) evenals het stadsbestuur van Nizhny Novgorod zijn nauw bij het project betrokken. Tijdens het eerste bezoek aan Nizhny Novgorod hebben de lokale auto riteiten blijk gegeven van veel interesse in het 3D-project. Het kantoor van Rosreestr in Nizhegorodskaya Oblast heeft de benodigde testcases geselecteerd en zal de bijbehorende data leveren. De huidige 2D-registratie van de vijf geselecteerde cases wordt geanalyseerd, met als doel: inzicht te krijgen in de huidige registra tie (2D); zowel de ruimtelijke als de juridisch administratieve kant van de registratie te doorgronden; specificaties te formuleren voorde toekomstige 3D-registratie; eerste richtlijnen op te stellen voor registratie van sD-objecten. Voor de analyse van de cases zijn teksten, foto's, juridische documenten en kaartma teriaal beschikbaar. Daarnaast zal informa tie in het veld worden verzameld om de feitelijke situatie beter te kunnen begrij pen. Grofweg zijn er twee typen cases geselecteerd: 1. ingewikkelde 3D-situaties, die niet vaak voorkomen, maar wel veel baat hebben bij een echte 3D registratie, en 2. normale 3D-situaties, zoals appar- Fig. 3. Impressie Teledom gebouw. tementen, die heel vaak voorkomen en ook baat hebben bij een 3D-registratie. Een eerste analyse van de vijf cases levert de volgende details op: 1. Teledom gebouw, 9/1 ul. Belinsky: complex gebouw met zowel com mercieel gebruik (winkels, kantoren) als wonen en een ondergrondse parkeergarage. Het complex omvat in totaal 20 eenheden en 10 verschillende eigenaren. Een bank is eigenaar van de eerste twee verdiepin gen, verder worden de commerciële eenheden verhuurd (NB: huur langer dan een jaar wordt in Rusland ook door het kadaster geregistreerd). De case is geometrisch interessant omdat een deel van het gebouw zich boven een ander gebouw en de openbare ruimte bevindt (fig. 3). 2. Appartementencomplex, 66a Uiitsa Nevzorovykh. Deze case bevat een meer'normale'3Ü-configuratie met eigendomsrechten voor 88 eenhe den bestemd voor wonen en zeven eenheden bestemd voor niet-wonen. De ondergrondse parkeergarage is gezamenlijk eigendom. Er zijn zes hypotheken geregis treerd voor de woon eenheden. Het grond- perceel is gezamenlijk eigendom en het betreft een zoge naamd onvoltooid object (object in aanbouw) volgens de registratie. Fig. 4 geeft een indruk van de situatie. 3. Zakelijk complex'Stolitsa Nizhny', 117 Uiitsa Gorkogo. Dit complex omvat een gebouw van 14 verdiepingen (en wederom een ondergrondse parkeer garage) met daarin eigendom van vijf niet-woon eenheden, gezamenlijk/ fiOKO&AHK Geo-lnfo 2011-4 15

Geo-Info | 2011 | | pagina 17