G-N Bedrijven en diensten Windesheim zet zichzelf op de GEO-kaart! Geo-lnfo artikel van het jaar 2010 Christelijke Hogeschool Windesheim geeft sinds enkele jaren les op het gebied van geo-informatie. Vanaf september 2010 heeft de hogeschool zelfs een minor Virtuele Ruimte. Een minor is een halfjaar fulltime onderwijs dat als vrije ruimte gekozen kan worden als specialisatie. Met de steun van het Platform Beroeps onderwijs, het Geomatica Business Park in Marknesse en de Provincie Flevoland is recentelijk de eerste lichting studenten (voornamelijk informaticastudenten) afgeleverd. Met veel enthousiasme hebben studenten een buurtbereikbaarheidskaart gemaakt voor de gemeente Zwolle en een evacu- atiekaart voor het waterschap Groot-Sai- land. De visualisatie van windmolens in het landschap van Flevoland was de afsluiting en een absolute topper, (www.omroep- flevoland.nl/Nieuws/78084/studenten- visualiseren-windmolens-op-landschap.) Windesheim wil met deze minor stra tegisch voorsorteren op verschillende ontwikkelingen. De geo-sector zal de komende tijd stevig groeien. De Stich ting Arbeidsmarkt en Geo verwacht een jaarlijks tekort van 100 personeelsleden op hbo-niveau. Met de komst van een nieuwe hogeschool Windesheim in Flevoland (Almere en Lelystad) wil het een bijdrage leveren aan dit gat op de arbeidsmarkt en tegelijkertijd aan het palet van Flevolandse opleidingen. De provincie Flevoland profi leert zich al jaren als de provincie die veel kennis heeft van geo-informatie. Voor de nieuwe lichting studenten proberen de betrokken docenten flink reclame te maken voor de minor. Daarbij richten ze zich op alle techniekopleidingen (bouwkunde, informatica, ruimtelijke ordening, enz.). Naast Windesheim wordt samenwerking gezocht met de Hogeschool Utrecht, Inter nationale Hogeschool Larenstein teVelp en Saxion Hogeschool te Deventer. Daarbij proberen de docenten de studenten te ver leiden met aantrekkelijke projecten in een authentieke leeromgeving. Dat wil zeggen het positioneren van een groep studenten in een projectgroep die voor een echte opdrachtgever aan de slag gaat. Vanuit het onderwijs wordt de groep inhoudelijk ondersteund en praktisch gecoacht. In september 2011 start Windesheim met het maken van een routeplanner voor de campus. Door de beperkte werking van GPS moeten oplossingen worden gezocht om zich te oriënteren binnen de gebouwen. Daarbij kan worden gedacht aan QR-tags of augmented reality-technieken. De raad van bestuur heeft het idee in ieder geval omarmd als het meest innovatieve idee van Windesheim. Nu de uitwerking nog! {www.destentor.nl/regio/zwolle/8122377/ TomTom-leidt-student-naar-collegezaal.ece.) Ten slotte probeert Windesheim in samen werking met het UWV en de Stichting Arbeidsmarkt en Geo een omscholingstra ject te organiseren voor nieuw personeel. Op dit moment worden bedrijven gezocht die op zoek zijn naar goed personeel Tegelijkertijd worden geschikte kandida ten geworven die in een werkend leren traject zich willen laten omscholen naar het geo-werkveld. Voor meer informatie over dit traject kunt u contact opnemen met Jan Stegeman, accountmanager opleidingen techniek, 038-4699865, jg.stegeman@windesheim.nl. Joris Vermaesen, docent Geo zflYi Geo-informatie Nederland Ongeloof en grote verbazing aan de Amsterdamse Stadhouderskade. Op vrij dag 25 februari werd door Geo-lnfo de oorkonde voor het beste artikel in Geo-lnfo 2010 uitgereikt aan Rienk Hoff, directeur van de Amsterdamse Dienst Persoons- en Geo-informatie. Zijn artikel, Hoe krijg je geo-informatie op het netvlies van bestuurdersin Geo-lnfo nummer 6 kwam als winnaar uit de bus. De redactie kwam tot deze keuze omdat het artikel van Hoff niet alleen zeer toegankelijk, goed geïllustreerd en prettig compact was, maar ook omdat de inhoud origineel en bijzonder relevant is. De toch wel operationeel ingestelde geo-wereld houdt zich meestal niet erg bezig met bestuur lijke zaken, maar daar moetje als profes in zijn artikel helder welk denkraam een bestuurder doorgaans heeft en welke onderwerpen hem/haar interesseren. Bovendien geeft hij een aantal praktische tips voor de geo-professional hoe hij zijn bestuurder zou kunnen prikkelen, Hoff was buitengewoon ingenomen met de oorkonde, en hij verklaarde dat hij in de afgelopen driejaar een sterke betrokkenheid bij het geo-werkveld heeft gekregen (in 2008 werd hij, als directeur van de Dienst Persoonsgegevens, tevens verantwoordelijk voor de afdeling Geo- informatie van de gemeente) en dat hij de prijs dan ook als groot compliment beschouwde. Louis Smit Rienk Hoff (links) ontvangt de oorkonde van hoofdredacteur Louis Smit. sional absoluut rekening mee houden als je je doelen wilt bereiken, Hoff beschrijft Geo-lnfo 2011-4 25

Geo-Info | 2011 | | pagina 27