Afscheidsrede mevrouw De Jong RWSmogNWB niet weggeven Slot Afscheidsrede prof. dr. Reiner Rummel Afscheid van Jaap Besemer als hoogleraar. clusies waren dat men leek te neigen naar een dienstverlenende overheid, dat basisregistraties worden benut, maar dat harmonisatie wel beter kon. Mevrouw De Jong had als titel van haar rede:'Basisregistraties en privaat herge bruik: voer voor e-business?' Haar kern vraag was of er voortgang was geboekt in de toegankelijkheid van basisregistraties voor hergebruik. Al snel memoreerde ze dat het aan het bedrijf Falkplan-Andes lag dat het Nationaal Wegen Bestand van RWS niet gratis is, zoals die rijks- bronhouder wil en het'zitten'op het Ook Delfts afscheid van professor Jaap Zevenbergen (links). postcodebestand door het bedrijf TNT. Ook zij gaf een overzicht met reflecties van de geo-basisregistraties. In strategi sche verhalen vernam zij steeds meer van de samenvoeging van BRT en BGT. De basisregistratie WOZ, alleen voor overhe den, werd toch aardig ontsloten door het WOZ-portaal van Dataland. Haar leek veel bereikt. Het wetsvoorstel markt-overheid dient volgens haar zoveel mogelijk wet te worden en, iets heel anders, de overheid moet basisregistraties geschikt maken voor webservices. "Het Kadaster moet aan jager van hergebruik worden", zo vond ze ook en dat ZBO moet dus 'haar aarzelende houding verlaten'. En basisregistraties waren inderdaad voer voor e-business.. Conrector Hans Beuneman (toch met keten), die een paar dagen later zijn eigen afscheidsrede hield, ging in op beider succesvolle cv's. Volgens hem moest men die niet uitprinten omdat dat teveel papier zou kosten. Ook deze berichtge ving spoort daarmee, maar bijvoorbeeld bij professor De Jong behoorde daar toch ook bij het lidmaatschap van een RGI- adviesraad. Beuneman wenste hen geluk en voorspoed in hun volgende etappe des levens. De externe hoogleraren Jaap Zevenbergen en Martien Molenaar hielden amicale toespraken tot Jitske de Jong en Jaap Besemer. Eigen dankwoor den waren het slot en Besemer kon het niet laten om te zeggen: de benoemings procedure van de opvolger is gaande. Dankbaar was Besemer jr. voor het feit dat zijn vader van nu 96 jaar niet alleen bij zijn oratie aanwezig mocht zijn, maar nu bij zijn afscheidsrede weer! Een grote schare drukte beiden de hand. Corresponderend Commissielid en oud-voorzitter van de Nederlandse Commissie voor Geodesie (KNAW) prof.dr. Reiner Rummel nam op 30 maart 2011 afscheid van deTU Miinchen met de lezing 'Die Anzieh- ungskraft der Erde'. Adri den Boer, redacteur Geo-lnfo 2011-5 9

Geo-Info | 2011 | | pagina 11