Kader 1. Overdracht gedeelte van een kadastraal perceel (met meting perceelsvorming achteraf...) 1. Vervaardiging akte (notaris) 2. Inschrijving akte (kadaster) juridische perceelsvorming 4. Verwerking in BasisRegistratie Kadaster 3. Meting in terrein (kadaster) kadastrale perceelsvorming Kader 2. Overdracht gedeelte van een kadastraal perceel (met meting perceelsvorming vóóraf...) 3. Vervaardiging akte (notaris) 2. Verwerking in BasisRegistratie Kadaster 1. Meting in terrein (kadaster) kadastrale perceelsvorming 4. Inschrijving akte overdracht geheei perceel (kadaster) juridische overdracht 1. Vervaardiging akte door notaris. Koper en verkoper gaan naar de notaris en leggen vast welk deel van een perceel zij willen overdragen. Bij de akte kan ter verduidelijking een (digitale) tekening worden gevoegd. 2. Inschrijven akte door Kadaster. Na inschrijven van de akte in de Openbare Registers van het Kadaster worden in de registratie op het bestaande perceel deelpercelen geplaatst met de daarbij behorende eigenaar. Hiermee wordt aange geven dat een gedeelte van het perceel is overgedragen. De eigenaar ontvangt hiervan een kennisgeving. De perceelsvorming komt nu kadastraal-juridisch tot stand! Op de kaart blijft alleen het originele perceel zichtbaar. Omdat er nog geen grenzen vastgelegd zijn lijkt er een ver schil in actualiteit te ontstaan tussen kaart en registratie. 3. Meten nieuwe grenzen. Wanneer de nieuwe grenzen later fysiek in het terrein kunnen worden aangewezen door de feitelijke rechthebbenden, worden ze vervolgens ingemeten. 4. Definitieve perceelsvorming. De nieuw gemeten grenzen worden in de kadastrale kaart ingepast. Hierna worden de nieuwe percelen kartografïsch gevormd, de oppervlakte formeel vastgesteld en wordt de nieuwe kadastrale aan duiding (perceelnummer) aangebracht. Op dit moment is de registratie van de percelen weer gelijk met weergave op de kaart. De eigenaar ontvangt hiervan een kennisgeving. 1. Meten nieuwe grenzen. Op verzoek van een eigenaar om perceelsplitsing wordt direct in het terrein de nieuwe grens aangewezen en door de landmeter ingemeten. 2. Definitieve perceelsvorming. De nieuw gemeten grenzen worden in de kadastrale kaart ingepast. Hierna worden de nieuwe percelen gevormd, de oppervlakte formeel vastgesteld en wordt de nieuwe kadastrale aanduiding (perceelnummer) aangebracht. Ook de registratie is direct bijgewerkt. De eigenaar ontvangt hiervan een kennis geving. De kadastrale perceelsvorming is hiermee feitelijk afgerond, 3. Vervaardiging akte door notaris. Koper en verkoper gaan vervolgens naar de notaris en leggen vast welk gehele perceel zij willen overdragen. 4. Inschrijven akte door Kadaster. Na inschrijven van de akte in de Openbare Registers van het Kadaster wordt de tenaam stelling van het perceel in de kadastrale registratie bijge werkt. De eigenaar ontvangt hiervan een kennisgeving. Geo-lnfo 2011-5 25

Geo-Info | 2011 | | pagina 27