L Nieuwe werkwijze perceelsplitsing met voorlopige grenzen Perceelsplitsen Versie: i,4.j Home Contact Woordenboek Documentatie H Instellingen en legenda TfainingSVeiTSBe Zoeken adres Adres Plaats Straat Apeldoorn Hofstraat Huisnummer *|110 Toevoeging Perceelinformatie Perceel APD01U 8575 Grootte; 905 m2 Rechthebbenden Eigendom 1/1) DIENST VOOR HET KADASTER EN DE OPENBARE percelen geselecteerd: 0 schaal: 1: (750 X: 194236 Y: |469421 Tekenen Selecteren") Lijn Vlak Parallel j Wijzigen"] Afstand I'. EBEB533M '3 1 Controle-overzicht Verzenden Fig. r. Screenshot van Splits zoals in de browser wordt getoond. Links de mogelijkheden voor toegang en verkorte eigendomsgegevens van de geselecteerde percelen. Rechts een kaartscherm met daaronder de benodigde functies. Middenin het geselecteerde perceel met daarop het hoofdgebouw van het Kadaster in Apeldoorn. de inhoud van de Basis Registratie Kadaster (BRK). Het authentiek worden van bepaalde kadastrale gegevens stelt eisen aan het niveau van onze informatievoorziening. Kort gezegd houdt dit in dat de kadastrale gegevens zullen gaan migreren naar één integrale (administratief én kartografïsch) landelijke omgeving. Verder worden alle beherende en informerende bedrijfspro cessen gemoderniseerd. Indien de BRK-datastructuur eenvoudiger wordt, levert dit een uitgelezen moge lijkheid op ook de werkprocessen te vereenvoudigen. Met name het niet meer hoeven herbouwen van de kadastrale deelperceelstructuur maakt de vernieu wing van AKR, maar ook die van LKI aanmerkelijk eenvoudiger. Daarnaast streeft het Kadaster om de inschrijving en verwerking van akten meer geautomatiseerd te laten verlopen. De afhandeling van traditionele akten met deelpercelen kan helaas niet geautoma tiseerd plaatsvinden. Ook daarom is een werkwijze rond kadastrale perceelsvor ming wenselijk die dit wel toestaat. Om te kunnen voldoen aan de vraag van de maatschappij naar eerdere en meer actuele informatie met een goede geo grafische ligging is besloten de kadastrale perceelsvorming altijd voorafgaand aan de inschrijving van een transportakte plaats te laten vinden. Het behouden van het vertrouwen van de maatschappij staat voorop bij de introductie van veranderin gen van de huidige diensten. Kern van de nieuwe werkwijze is dat een notaris of een (professionele) rechtheb bende een elektronisch verzoek tot het splitsen van een perceel kan doen, waarbij in dat verzoek alle geometrische gegevens van de nieuwe grens zijn opgenomen. Om de klant daarbij te helpen is een geo-webapplicatie ontwikkeld die we kortheidshalve de naam Splits hebben meegegeven. De webapplicatie is vanuit de meest gangbare typen internetbrow- sers benaderbaar. Men krijgt toegang tot de actuele kadastrale kaart en registratie via de ingangen kadastrale aanduiding, adres, postcode of men zoomt in naar de gewenste locatie via de kaart. De applicatie toont de actuele kadastrale kaart met topo grafie en desgevraagd de bijbehorende administratieve perceelsgegevens. Op deze kaartondergrondi kan de aanvrager van een splitsingsverzoek met de hulp van een aantal elementaire kartografische functies een of meerdere lijnen inbrengen waarmee het geselecteerde perceel gesplitst moet worden. Het betreft inschetsen op het kaartscherm, invoeren van coördinaten van grenspunten of het uploaden van een lijnenbestand. Men kan voor eigen doelein den een kartografisch controle-overzicht maken. De in het verzoek aanwezige lijnen worden na verwerking de voorlopige kadastrale grenzen. Zie voor een screen shot van de applicatie fig. i Om van Splits gebruik te maken moet een geregistreerde klant op gebruikelijke bevei ligde wijze via MijnKadaster zijn aangemeld. Dan kiest hij voor de dienst Perceelsplit- singsverzoek zónder meting. De toevoeging 26 Geo-lnfo 2011-5

Geo-Info | 2011 | | pagina 28