ICT Innovatieplatform Geo gestart Verslag Vrijdag 25 maart was in Utrecht de kick-off van het ICT Innovatieplatform Geo (IIP Geo). Georganiseerd werd een open workshop onder de titel Toekomstscenario's voor innovatie met locatie'. Er waren circa honderd deelnemers en de leiding lag bij bestuurslid Rolf de By (ITC). De beperking was de ruimte van het eigentijdse SeatsiMeet in Hoog-Catharijne, want er was al snel meer belangstelling. De resultaten van de workshop zijn de basis voor de Strategische Research Agenda (SRA), die nog voor de zomer gereed zal zijn. De toekomst van 2025 Wat blijft meerwaarde van geo-experts? 'De sector telt zo'n 15.000 medewerkers en heeft een omvang van 1,5 miljard euro.' Gezien die zin onderaan de deelnamebe vestiging sprak bestuursvoorzitter Theo Thewissen in zijn welkomstwoord vanuit een sub-groepsdenken:"ICT en geo zijn een explosief mengsel. We waren eigenwijs en konden het zelf wel. De twee werelden explicieter met elkaar verbinden is de uitdaging. Hoe kunnen we onze expertise optimaal inzetten in de iCT-wereld?"Verder benadrukte hij dat het informele platform wil faciliteren in plaats van regelen en dat innoveren een proces is en geen project. Natuurlijk werd minister Verhagen weer geciteerd over digitale.agenda.nl met zijn: 'De overheid gaat innovatie in het bedrijfsleven stimuleren door zoveel mogelijk overheidsdata ter beschikking testellen: (Ook op de Delftse 'geoparty'van de woensdag daarvoor was dat al een hot item.) Bedrijven zouden elkaar in de setting van het GeoLab moeten gaan vertrouwen, zo vond Thewissen. Platformmanager Jacqueline Meerkerk sprak bij de verdere introductie van IIP Geo van een open innovatie in samenwerking, ook publiek-privaat. Ze vond dat de infrastruc tuur ook voor partijen buiten de geo wereld open moest zijn en vroeg om ideeën te noteren op de witte borden aan de muur (die echter blank bleven). Camille van der Harten wist dat er meer HP's waren, maar dat er bij geo ook een vervolg op kwam onder de werktitel GeoLab. ('Geolabs zijn er al zoveel, in Oost-Europa houdt eentje zich bezig met medicijnen.') Hij benadrukte dat dit laboratorium virtueel wordt, zonder fysieke plek. De By introduceerde de work shop met mooie woorden en een fragment uit de Amerikaanse film 'FutureMegatropolis'. Drie werkgroepleden IIP Geo schetsten conform de agenda toekomstbeelden 2020- 2030, terwijl De By de schare deelnemers vroeg om 'slechts'op 2025 te positioneren. Nicole Segers (HAS Den Bosch) deed dat als trendwatcher en aanstaande moeder rond het perspectief'individu'. Leuk was haar 'metrokaart'over de toekomst van het indi vidu met tijdzones voor zowel kinderen als kleinkinderen. Allicht gaan we naar web 3.0 Werkgroeplid Nicole Segers met tijdzonekaart voor individu. Platformmanager Jacqueline Meerkerk: 'Benut de witte borden'. en worden privé en zakelijk meer vermengd ('op mijn facebook staan zakenrelaties en vrienden'). Kinderen hechten al niet meer aan privacy, laat staan de kleinkinderen, zo wist en verwachtte zij. Voor ouderen zag ze weieens een behoefte aan een internetvrije Geo-lnfo 2011-5 29

Geo-Info | 2011 | | pagina 31