Vernietiging veldwerken, hulpkaarten en Lijsten 78a Bedrijven en diensten Informatie Visies volop Alle baby's krijgen een chip of meer 25 Jaar dg DIALOG Topografie: een mijlpaal! dialog Topografie Caert-Thresoor 2011-1 lingen als obstakels en hem leken voor het betalen van alles nieuwe businessmodellen nodig. Inzake de relatie markt-overheid citeerde hij de Oegstgeestenaar Harold Goddijn (TomTom) meteen uitspraak van vóór het Kabinet Rutte:'De overheid is voor mooie musea en goed onderwijs.' Per tafel met geselecteerde deelnemers werden toekomstvisies ontwikkeld en aan het papier toevertrouwd (analoog dus). De rapporteurs waren per definitie onvolle dig, maar alles werd toch meegenomen voor de SRA. Perspectieven voor de individuen waren dat locatie minder belangrijk wordt ('alles kan overal') en dat de geosector een onderdeel wordt van de grote ICT-wereld. "De vraag is wat de meerwaarde blijft van de experts, wie weet het?", zo gaf deze rappor teur nog open en onbestreden mee voor de SRA. Perspectieven voor de bedrijven waren dat niet alleen Nederland, maar ook Europa te klein voor ze wordt en men dus slimmer moet zijn. (Het toch Nederlandse IIP-logo bevatte ook al een wereldkaart!) 'Wat is de klant en welke real time objecten krijgen een locatiebehoefte?; zo was ook een vraag uit deze groepen."Alles, stukken vlees bij de slager ook" was al een antwoord. De overle vingskunst leek om data op maat te maken uit de overkill aan informatie. 'Nederland maakt speculaas van data die beschikbaar is in andere landen', aldus een ambitie. Bij het perspectief voor de overheid werd het eerst de verbetering van het vertrouwen bij burgers en bedrijven genoemd. De rol van het rijk leek te verminderen ten gunste van 'Brussel' en de gemeenten. Gewaarschuwd werd dat ook die overheden de economi sche waarde van de geosector niet moeten onderschatten, aldus dit stuk geosector. 'Wat is eigenlijk de geosector? Misschien is deze meeting wel de laatste van de geosector?; aldus de door deze rapporteur doorgegeven vragen, waar een deel van de zaal voor applaudiseerde. De By:"Ondanks enig applaus is het onze ambitie niet om dit de laatste bijeenkomst van de geosector te laten zijn." Een vrij microfoonrondje door de zaal leverde de herhaling op dat de overheid zijn data aan de markt beschikbaar moet stellen, maar ook dat ze deze wat meer moet depersonificeren. Financiering van kosten uit datagebruik was een andere vondst. Een specifiek rondje over wat IIP Geo moet doen leverde diverse reacties op."Misschien moeten we ons afvragen of de term geo nog wel van toepassing is: kijk breder", zo was er een. Naast een platform zou IIP Geo ook een marktplaats voor samenwerkingen moeten worden "niet alleen voor de geosector, maar ook voor jongeren", aldus een ander. Een derde: "Ook het voortdurend hollen van het ene innovatiefonds naar het andere zou anders moeten..." De deelnamebevestiging zei het al: 'De workshop is een informele creatieve bijeenkomst en u kunt rustig casual gekleed komen!' Adri den Boer, redacteur De Raad van Bestuur van het Kadaster besloot 11 maart 2011 om over te gaan tot digitale vervanging van archiefbescheiden die niet voor vernietiging in aanmerking komen: veldwerken, hulpkaarten en Lijsten 78a. Dit besluit is geplaatst in Staatscou rant 4875 van 22 maart 2011. Tot zes weken daarna kon bezwaar worden gemaakt door'degene wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken'. Bron: cdn.ikregeer.nl 25 Jaar geleden startte Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier als eerste klant met dg DIALOG Topografie voor het beheer van de topogra fische basiskaart. Inmiddels werken bijna 100 organi saties met dg DIALOG Topografie. Het beheer van topografische basiskaarten is een vak dat steeds complexer wordt. Naast geometrische kwaliteit spelen ook object gerichtheid en toegankelijkheid een belangrijke rol. dg DIALOG Topografie is in alle opzichten voorbereid voor de BGT. Daarnaast zijn er koppelvlakken dg DIALOG Beheer Openbare Ruimte en met diverse andere BOR- en BAG-systemen. Zo is Grontmij al 25 jaar expert in het leveren van software en diensten ten behoeve van de grootschalige topografie. Op naar een gouden jubileum! Uitgave 2011-1 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: De atlassen van de Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee van J.H. Kips uit 1835, door Jans Hoving en Jan Leendert Lokker; Musinus'wandkaart van Europa, 1560, door Peter Meurer; Nova Arx cortracensis en aartshertog Leopold. De opdracht van Blaeus kaart van de Kortrijkse citadel, door Peter van der Krogt; Qua vadis? Het verschil tussen de windroos en de kompas roos, door Hans Kok. Verder wordt de rubriek Kaartcollecties in Nederland voortgezet met die van het Regionaal Archief Zutphen. Informatie: www.caert-thresoor.nl Geo-lnfo 2011-5 31

Geo-Info | 2011 | | pagina 33