Bodemkansenkaart van de Zuidplaspolder Soilchange map of the Zuidplaspolder Opzetten polderpeil tot opheffen kweldruk Beperkt opzetten polderpeil Drooglegging Goud; De Zuidplaspolder is de laagst gelegen polder van Nederland (-7 m). In de Nota Ruimte is de Zuidplaspolder aangewezen als verstedelijkingslocatie voor de periode na 2010. Dit betekent meer woningen, meer glastuinbouw en bedrijventerreinen en ruimte voor natuur, water en nieuwe weginfrastructuur. Om dit te realiseren wordt de'lagenbenadering'toegepast. De bodem kansenkaart geeft de mogelijkheden om de'onderlaag'in deze benadering te betrekken en te zorgen voor een klimaatbesten- dige inrichting van de Zuidplaspolder. De verschillende kaarten geven de hoogtes weer vanuit verschil lende perspectieven (links) en het effect van de bemalingscena rio's in de polder (rechts). De bodemkansenkaart is vervaardigd door het bureau Datamanagement van de provincie Zuid-Hol land in opdracht van het XpIoreLab. XploreLab is het laborato rium voor innovatie van de directie Groen, Water en Milieu van de Provincie Zuid-Holland, The Zuidplaspolder is the lowest polder of the Netherlands (-7 m). The Zuidplaspolder has been designated as a location for further urbanisation for the period after 2010. This implies more housing, greenhouses, businesses, and space for nature, water and infrastructure, To realise this, a'layer approach'is applied. The soil change map establishes the bottom layer in this approach and aims to guarantee a climate sustainable planning of the Zuidplaspolder. The different maps show the heights from different perspectives (left) and the effect of drainage scenarios in the polder (right). The soil change maps have been created by the office data management of the Province of Zuid-Holland for the XploreLab. Xplorelab is a laboratory for innovation of the provincial directo rate'Green, Water Environment'. Marc Bel, Provincie Zuid-Holland, mpj,bel@pzh.n! 16 Geo-lnfo 2011-6

Geo-Info | 2011 | | pagina 18