Archeologie Rondweg Parkstad Archeology Ringroad Parkstad Buitenring Parkstad Limburg Archeologische Vindplaatsen Is Karrensporen uit 4e Nieuwe Tijd VII; Een stokashuisje uft 4e Nieuwe Ti|4 K- Een crematiegraf uit 4e Romeinse T1|4 Xil; Romeinse off-site sporen XVI; Ben ne4eizetting uit4e Romeinse T1j4 Siwpelveld n verband met de aanleg van de nieuwe weg 'Buitenring Parkstad Limburg' is door ARCADIS in opdracht van de Pro vincie I imburg een uitgebreid inventariserend archeologisch onderzoek uitgevoerd langs het toekomstige tracé. Tijdens het onderzoek zijn proefsleuven gegraven over een totale lengte van ruim 12 km. De overige delen van het tracé zijn door middel van ruim 700 boringen onderzocht. In deze proefsleuven zijn diverse archeologische resten gevon den zoals karrensporen, munten, potscherven en resten van een crematiegraf uit de tijd van de Romeinen, ijzertijd en middeleeu wen. Deze kaart laat de locaties van de vindplaatsen langs het toekomstig wegtracé zien en foto's van enkele vondsten. De kaart is gemaakt voor een flyer ten behoeve van publieksvoorlichting. n the Province of Limburg, a new circle road 'Buitenring Park stad Limburg'will be constructed. Archeologists of consultancy and engineering company ARCADIS performed an extensive archeological research along the course of the planned road. Trenches were dug along a total length of 12 km. Along the remaining parts of the course, 700 boreholes were drilled and investigated. Several archeological remains were found in the trenches, such as cart tracks, coins, pottery, and parts of a cremation tomb. The remains were from the Roman age, Iron age and the Middle ages. The map shows the locations where remains were found along the course of the planned road, and photos of some of the findings. The map was made for an information leaflet for the public. Susan Buykx, Arcadis, susan.buykx@arcadis.nl 18 Geo-lnfo 2011-6

Geo-Info | 2011 | | pagina 20