MSTERDAM een wereld op zich Geo-geschiedschrijving? Middelpunt Benelux: Chaam of Oisterwijk? X Dienst Persoons- en Geo-informatie Dienst Persoons- en Geo-informatie brengt die wereld in kaart. Hiervoor zoeken wij: een senior medewerker BGT Kijk voor informatie op: www.amsterdam.nl/dpg De DID als integraal onderdeel van het primaire proces. Dat was jarenlang wel anders. Antoine de Kort, strategisch adviseur infor matievoorziening DID, vertelt:"Onze voorloper, de Meetkundige Dienst, was aanvankelijk gericht op geo-informatie. De dienst verrichtte zelfde metingen. Later werd deze dienst omgevormd tot Adviesdienst voor Geo-informatie en ICT. Daarmee groeide ook het besef dat er een stuk ICT-techniek nodig was om data in te winnen, te beheren en te ontsluiten". Bron: artikel 'Data-ICT-Dienst: knooppunt van informatie', in: Geel! 2011-3 (maandblad voor medewerkers van Rijkswaterstaat) Getuige de artikelen in het Brabants Dagblad van vandaag is er op zijn minst onduidelijkheid over waar het middelpunt van de Benelux ligt. Ligt het in Oisterwijk op de grens met Moergestel of in Chaam bij de rotonde aan de Baarleseweg? Bij navraag blijkt dat er verschillende methoden zijn om een mid delpunt van een geografische plaats te bepalen en dat de uitkom sten dus óók verschillend kunnen zijn. Ongelukkigerwijs hebben de activiteiten van Oisterwijk en Alphen-Chaam in dezen zich gekruist. Een door de Benelux gevraagde berekening van het kadaster leverde Oisterwijk op als middelpunt van de Benelux. Daartegen is door de gemeente Alphen-Chaam bezwaar gemaakt. Een door Alphen-Chaam aangevraagde berekening van het gerenommerde bedrijf Geodan leverde Chaam op als middelpunt van de Benelux. De publiciteit rondom het middelpunt in Oisterwijk en de verzen ding van de brief van burgemeester Nuijten van Alphen-Chaam (met de berekening van Geodan als bijlage) aan de secretaris gene raal van de Benelux dhr. Jan van Laarhoven hebben zich ongeluk kigerwijs en puur toevallig gekruist. Het is de bedoeling de Happy People (in de kleuren van België, Nederland en Luxemburg) op de rotonde in Chaam met de Acht van Chaam op27juli as. officieel in gebruikte nemen. (www.alphen-chaam.nl, 9 mei2011) Gemeente Amsterdam Geo-lnfo 2011-6 31

Geo-Info | 2011 | | pagina 33