GiN Verslag ALV met lezingen als voorafje 'De toekomst van de geo-informatie: de juiste man/vrouw op de juiste plek.'Onder die titel gaven de GIN- bestuursleden Hendrik Westerbeek (SAGEO) en Marien de Bakker (Universiteit Groningen) twee lezingen voorafgaand aan de Algemene Ledenvergadering, kortweg ALV genoemd. (Voor foto's van deze sprekers wordt in elk nummer al plaats ingeruimd op pagina 2.De plek was een van de vele klaslokalen van de Hogeschool Utrecht. Er waren inclusief het bestuur circa twintig aanwezigen, 's avonds bij de ALV zelf nog verrijkt met twee dienstverleensters van Motivation Office Support (MOS). Edu Mapping Ledental van 3000 gepasseerd 'MIJNGIN' en website Tussen de broodjes en de ALV hield de nieuwe webredacteur Milo van der Linden een presentatie over'MIJNGIN en website'. Wat op die site wordt geplaatst werd intus sen ook vermeld op Linkedln en Twitter en zo kan zelfs de hele wereld meediscussiëren. Voor sommige verenigingsstukken en de laatste edities van Geo-lnfo wordt daarbij wel aan een besloten deel van de site gedacht, maar dat beleid moest het bestuur nog maken. De nieuwe site 7.000 duurder dan gepland) kreeg een stabiel aantal bezoekers van in drie maanden in totaal 4200, meer dankzij zoek machines dan rechtstreeks. ALV Ontgrijzing dankzij ledenbrief Geo-lnformatie Nederland Westerbeek mocht als contactpersoon zitting nemen in het innovatieplatform van EZ, Landbouw en Innovatie. Voor de topsectoren Life-sciences en Creatieve Industrie maakte hij een Gl-factsheet en daarbij bleek uit internetonderzoek dat Gl daarbinnen in de VS zijn plek al vond, van verspreiding van bacteriën tot kaartgebruik in sociale media. "Gl raakt enorm embed ded" aldus Westerbeek. In Nederland zag hij dat bijvoorbeeld Gl-ondersteuning in de landbouw door andere bedrijven gebeurt dan de leden van GeoBusiness Nederland. Ook geomarketing rukt op. Bij Wehkamp zou een GIS-analist op de financiële administratie zitten om wanbetalers te lokaliseren."Blijft GIN in het hart zitten of willen we er ook zijn voor de aanpalende thematische gebieden?" zo leek hem een vraag. "De sector en het onderwijs zijn zich opnieuw aan het uitvin den", wist Westerbeek ook. Hij toonde weer de bekende sheet van 2008 van de nodige uitstroom uit de onderwijsketen, maar intus sen met de opmerking: "Er klopt niets meer van: Met de folders'Met Geo gegarandeerd een baan'moet tijdelijk worden uitgekeken vanwege de bezuinigingen alom. Een onder zoek als dat van SAGEO wordt trouwens ook Europees aangepakt. Voor GoGeo leek hem de VPRO-documentairereeks'Nederland van boven'vanaf 29 november (22 uur) ideaal. Naamgebruik bij vacatures is ook niet meer wat het was. Westerbeek vond op internet niet één vacature voor een geodeet, maar wel meerdere voor geo-specialist. De van huis uit fysisch-geograaf Marien de Bakker presenteerde mede namens Frans Rip (Wageningen Universiteit)'Edu- Job Mapping Marching'. Hij bleek al vijftien jaar personeelsadvertenties te verzamelen, waar het woord GIS in voorkomt. ('Helaas niet veel meer uit Geo-lnfo.') Hem leek eenzelfde taalgebruik voorvraag en aanbod nodig en vroeg zich af of de Body of Knowledge (BoK) uit de VS daar een middel voor wordt, zeker nu Europa ook wordt betrokken bij de B0K2. Kritiek had De Bakker op de ongestandaardi- seerde vacaturebeschrij vingen voor de'eerste en tweede banen'uit carrières. ('Dan moet dat nog kunnen.') Een artikel ter zake in dit blad volgt, zo werd beloofd. De pp-sheets van de lezingen staan intussen op de GIN-website. Wel 127 daarvan zochten op'gin'en kwamen dus in plaats van bij drank bij een vereniging voor geo-informatie terecht, zo wist Van der Linden. Op verzoek van een bestuurslid volgt er een workshop voor de 'digibeten'onder de GIN-leden en gesuggereerd werd om ook in Geo-lnfo meer aandacht te besteden aan dit eigentijdse gratis aanbod aan leden en de rest van de wereld. Eén lid bleek zich zelfs al afgemeld te hebben via Linkedln en dat werd door de voorzit ter bij de opening van de ALV vanwege de technologie haast net zo gewaardeerd als presentie op de vergadering. Het bestuur kreeg die avond alle begrip en vertrouwen. 'Qua vermogen staan we er niet slecht voor, in 2010 hebben we de donatie gekregen van Geodesie.' Dat was een zin uit de notulen van de door één niet-bestuurslid bijgewoonde ALV van 2010. Een nu aanwezige gepen sioneerde veronderstelde terecht dat dit ging om het eindkapitaal van de stichting Geodesia. Bij het jaarverslag over 2010 met de score van nog 3053 leden per 31 december werd gevraagd naar de eerste gevolgen van de ledenbrief van 28 februari 2011 over de nodige contributieverhogingen. Die bleek direct een verlies van 200 leden te heb ben opgeleverd, vooral gepensioneerden. Het bestuur had hier rekening mee gehou den. Herman Quee vroeg als voorzitter van de stichting De Hollandse Cirkel (DHC) naar de uitwerking van de toezegging van de GIN- voorzitter van januari 2010 dat ook Geo-lnfo de tijdschriftendatabank van DHC zou gaan verrijken en er dus nog meer integraal door zoekbaar zou worden. Van Eek gaf dit door aan de nieuwe webmaster en alleen diens topdrukte zorgde nog voor uitstel. Vanuit de regio Zuid werd gevraagd naar actie in de regio's Noord West en West met geen bijeenkomsten in 2010; daarvoor zouden meer'actieve leden'nodig zijn. Op de winst- en verliesrekening bleek een verlies over het jaar 2010 van 94-446. Zoals elke lezer al zag waren vooral de advertentie-inkomsten minder dan begroot 78.000 lager). 'Met een nieuwe advertentie- 4 Geo-lnfo 2011-6

Geo-Info | 2011 | | pagina 6