G-tN Verslag Regiobijeenkomst in Eindhoven was de moeite waard Op maandag 27 juni werd in De Zwarte Doos op de campus van TU Eindhoven een regiobijeenkomst gehouden voor de GIN-leden en andere geo-belangstellenden uit de regio Zuid. Helaas waren er (vanwege het warme weer?) minder deelnemers dan gepland. Ook een van de sprekers moest verstek laten gaan vanwege persoonlijke omstandigheden. Meedoen Forum Geo-lnformatie Nederland Na een uitgebreide, prima verzorgde, late lunch namen de deelnemers plaats in de schitterende filmzaal {perfect geluid en beeld). Geert Fuchs van DHV liet in een presentatie de waarde van geo-informatie zien tijdens het dagelijks beheer op de Open Chemical Site (850 ha.!) van CHEMELOT. We kregen een goed inzicht in wat er allemaal bij komt kijken om de 'openbare ruimte'op zo'n terrein te beheren. En ook een toelichting op de speciaal voor dat beheer door verschillende partijen ontwik kelde SiteView-applicatie. Datakwaliteit is een voorwaarde om te voldoen aan de doelstelling voor optimale beschikbaarheid van 'non-critical utilities'en het vergroten van de veiligheid. Brigit Staatsen van RIVM toonde ons het nieuwe portaal Atlas Leefomgeving. Een programma om milieu- en gezondheidsin formatie te tonen. In de binnenkort beschikbare eerste versie voorlopig alleen nog geluid, groen en luchtkwaliteit. Het idee is om gegevens van diverse bronhouders te combineren tot een waardekaart die inzicht geeft in de risico's op een bepaalde plaats. Belangrijk is de beschikbaarheid van metadata. Want de data van de verschillende bronhouders moeten wel goed ver gelijkbaar zijn. Datakwaliteit is dus belangrijk om betrouwbare waarden te genereren. Na afloop werd in de warmte buiten nog uitgebreid nagepraat over de onderwerpen onder het genot van een koud drankje. De GIN-regio Zuid bedankt de deelnemers voor hun aanwezig heid en de sprekers voor hun uitstekende presentaties. Daarnaast worden Grontmij Nederland, Geodan IT en KPG Nederland bedankt voor hun financiële bijdrage om deze bijeenkomst mogelijk te maken. 4 Sjaco Lensen 4 Geo-lnfo 2011-9

Geo-Info | 2011 | | pagina 6