Buitenlandexcursie Hogeschool Utrecht naar IJsland Verslag Op zaterdag 26 maart vertrokken tien studenten uit het vierde jaar van de opleiding Geodesie/Geo- informatica voor een 8-daagse buitenlandexcursie naar IJsland. Zij werden begeleid door twee docenten: Henk Jongbloed en Frans de Vroege. Door de financiële crisis wordt niet veel informatie ingewonnen Eigendomsgrenzen Rond half twee in de middag steeg het vliegtuig van de vliegmaatschappij met de verrassende naam Iceland Air op richting IJsland, waar we drie uur later landden op Keflavik International Airport. Na snel de bagage van de band afgehaald te hebben gingen we direct naar de Blue Lagoon. Dit is een geothermisch bad dat wordt gevuld met restwa- teruit de geothermi sche energiecentrale Svartsengi. Hier zijn enkele uren doorgebracht voordat de reis werd voortgezet richting ons hotel. Dat was Hotel Cabin dat op een kwartiertje lopen van het centrum van Reykjavik lag. Omdat de klok inmiddels al 22.00 uur aangaf en er nog niet gegeten was, gingen we op zoek naar een snelle hap. Die werd gevonden in een restaurant dat chique was, maar waar de hamburgers lekker waren. Later ontdek ten we trouwens dat er geen McDonald's zijn in IJsland! Op zondag werden we, na een lekker ontbijt, om half negen opgehaald voor de Golden Circle Tour. Langs deze route van 300 kilometer ligt een aantal van de grootste bezienswaardigheden van IJsland. De eerste stop was bij een kleine waterval, maar de Gullfoss watervallen, waar we een half uur later aankwamen, maakte toch een veel grotere indruk op de groep. De tweede indrukwekkende bezienswaardigheid was het geisergebied, met als grootste werkende geiser de Stok- kur, die elke vijf minuten tot wel 35 meter hoogte water de lucht in spuit. De laatste stop werd gemaakt bij het nationaal park bingvellir (uitspraak:Thingvellir), waar de Europese en Noord-Amerikaanse tektoni sche platen langzaam uit elkaar drijven. Hoewel, langzaam? Enkele centimeters per jaar! 's Maandags stond er nog geen vaste acti viteit op het programma. Een deel van de groep is de zee opgevaren om walvissen te spotten, terwijl het andere deel van de groep ging sightseeën in Reykjavik. Hier werd ook een interessante film bezocht over het uitbarsten van vulkanen. Dinsdag begonnen de bedrijfsbezoeken. Het eerste bedrijf waar we een aantal presentaties kregen was Samsyn, de officiële Esri-distributeur van IJsland. Grootste project waar Samsyn momenteel mee bezig is, is de optimalisering van Geo-lnfo 2011-9 5

Geo-Info | 2011 | | pagina 7