Verslag Na het groots opgezette congres van de Internationale Federatie van Landmeters (FIG) in 2010 (Australië), was dit jaar de jaarlijkse'FIG Working Week'een succesvolle en goed bezochte conferentie en ledenvergadering. GIN is namens de Nederlandse beroepsgroep lid van de FIG en praat mee over de richting en agenda van de federatie. In Marrakech (Marokko) kwamen eind mei meer dan 1500 mensen uit 90 landen bij elkaar en werden meer dan 400 papers gepresenteerd. Veel besproken thema's waren: Kadaster 2034, innovatie,'multi-purpose cadastres', eigendom of gebruiksrecht? en de rol van landmeters voor klimaat, milieu en andere maatschappelijke onderwerpen of thema's. Bridging the gap between cultures' Nederlandse delegatie rt. - Bridging The Gap Between Cultures Inhoudelijk gezien was de Working Week inspirerend. Kadasters in ontwik kelde landen zijn, net als wij, bezig met thema's als data-integratie (stelsels), standaardisatie, innovatie en werken vanuit de klant. Hierbij worstelen zij vaak met dezelfde vraagstukken als wij in Nederland doen. Landen in ontwikkeling zijn veelal nog bezig met het op orde krijgen van hun gegevensinwinning en registraties. Zij moeten dat vaak doen met zeer beperkte middelen. Door samen te 'confereren' over deze thema's leren we van elkaar, maar wordt ook weer duidelijk waar we een bijdrage kunnen leveren elders in de wereld, rekening houdend met verschil lende achtergronden en belangen. Nederland was goed vertegenwoordigd in Marrakech door medewerkers van het Kadaster,TU Delft, ITC Enschede en DID. In totaal waren er tien paper presentaties met Nederlandse inbreng. De sessie met als thema'Kadaster 2034'was spraakmakend en werd voorgezeten door Martin Salzmann, Welkom met Marokkaanse muziek en hapjes (Foto: Kees de Zeeuw). Presentatie 'Kadaster2034'door Martin Salzmann (Foto: Kees de Zeeuw). directeur van de afdeling Strategie en Beleid van het Kadaster. De GIN vertegenwoordi ging in de'genera! assembly meeting en de 'presidents meeting' is door Kees de Zeeuw (hoofd Kadaster International) ingevuld. Hij werd hierin bijgestaan door Chrit Lemmen, 16 Geo-lnfo 2011-10/11

Geo-Info | 2011 | | pagina 18