Beslissingen tijdens de 'General Assembly' Presidents meeting Tot slot Coffee break tijdens de presidents meeting (Foto: Peter Laarakker). adviseur bij Kadaster International en ITC. Daarnaast is Chrit directeur van het Office International du Cadastre et du Régime Foncie (OICRF), en vervult als zodanig een belangrijke rol binnen de FIG. De ledenvergadering gaat over zaken als lidmaatschappen, financiën, werkgroe pen en thema's voor de agenda van de komende jaren. Het aantal leden (vereni gingen) blijft ongeveer gelijk (nu: 92). Mali en Liberia zijn tijdens de Working Week lid geworden. Er is ook een aantal nieuwe task forces opgericht. De task force over 'land administration and climatic change' is er daar een van. Vanuit Nederland is Paul van der Molen daarvan lid geworden. Paul is voormalig vicepresident van de FIG en hoogleraar aan de United Nations School for Land Administration bij het ITC. Daarnaast ging er veel aandacht uit naar Openingsceremonie met vlaggen en hymne (Foto: Peter Laarakker). de stemverhoudingen binnen de federa tie. Telt de stem van ieder lid even zwaar, of krijgen de grote leden (lees vereni gingen) straks meer stemkracht binnen de FIG? Het staat voor voor de volgende Working Week (Rome 2012) als discus siestuk op de agenda. Op de agenda van Rome 2012 staat ook een apart conferen tieonderdeel gericht op jonge mensen: de 'Young Surveyors Conference'. In Marrakech is CheeHai Teo benoemd tot nieuwe president van de FIG. Zijn voor ganger, Stig Enemark, werd benoemd tot 'honorary president'. In the Presidents Meeting komen alle vertegenwoordigers van de verenigingen wereldwijd bij elkaar. Voor Nederland is dat GIN. Naast een stellingname over de koers en inhoud van de FIG wordt er ook een status vanuit de verschillende landen gegeven. Vanuit Nederland is aangegeven dat GIN veel energie stopt in de betrokkenheid van haar leden en dat de regionale bijeenkomsten een succes zijn (inhoudelijk en voor het netwerken in de regio). Ook de aandacht voor opleiding en jonge aanwas (met bijvoorbeeld de Stichting Arbeidsmarkt Geo) is een goed voorbeeld voor andere landen. Want de vergrijzing in onze sector speelt wereld wijd. In de VS bijvoorbeeld, is de gemid delde leeftijd van de landmeters 57 jaar. Meer informatie? Op www.fig.net/fig20n zijn alle papers en abstracts terug te vinden. De volgende Working Week is volgend jaar van 6 tot 11 mei in Rome. Kees de Zeeuw, hoofd Kadaster International Geo-lnfo 2011-10/11 17

Geo-Info | 2011 | | pagina 19