Wanneer: Waar: Openingstijden Geo-lnfo Xchange: GIN congres: Informatie: woensdag 30 november en donderdag 1 december 2011 Jaarbeurs te Utrecht 10.00-16.30 uur 9.30 -17.15 uur www.geo-info.nl en www.geoinfoxchange.nl Geo-lnformatie Nederland Opzetten organisatie voor bronhouders (track i) Ontwikkelingen in het reguliere onderwijs (track 3) Een kijkje in de keuken s van de buren (track 5) Check in check out. De openbare ruimte als een internet van dingen (track 8} Waar is het beleid? En wat kan ik ermee? (track 8) GtN Naam: Ernst Koperdraat Functie: Kwartiermaker BGT Waar: Innogration Management Consultants gekend zijn. Waarbij alle betrokken partijen elkaar opzoeken om de samenwerking te maximaliseren en de onvermijdelijke hinder te beperken in de tijd en de ruimteEen utopie? In Vlaanderen tracht het GIPOD - Generiek Informatie Platform Openbaar Domein - een samenwerkingsovereenkomst tussen de wegbeheerders, exploitant openbaar vervoer en netbeheerders dit doel te verwezenlijken. Het Agentschap voor Geografische Informatie Vlaanderen bouwt deze oplossing voor toegepast gebruik van geografische informatie uit. Wat is de rol en wat zijn de taken van het Samenwerkingsver band van Bronhouders BGT (SVB-BGT)? Wat betekent dit voor de bronhouders gedurende de transitie en in de beheerfase? Vragen waarin ik tijdens mijn presentatie antwoord op geef. Ook bespreek ik de verantwoordelijkheden van de bronhouders zelf. Hoe zorgen zij ervoor dat de BGT extra's gaat opleveren? Naam: Joop van der Schee Functies: Bijzonder hoogleraar aardrijks- kundeonderwijs (KNAG), vakdidacticus onderzoeker Waar: Onderwijscentrum van de VU te Amsterdam Locatie is in de samenleving een belangrijke component. In het pri mair en voortgezet onderwijs wordt locatie echter niet op waarde geschat. Welke strategie is succesvol om dit veranderen? Ik vertel over verschillende thema's en digitale leermiddelen, die kunnen worden ingezet om leerlingen te trainen in geografische analyses. Naam: Wim van Huele Functie: GIPOD-coördinator Waar: Agentschap voor Geografische Informatie Vlaanderen (AGIV) Naam: Christian van 't Hof Functie: Senior Onderzoeker Waar: Rathenau Instituur afd. Technology Assessment Mobiele telefoons, de OV-chipkaart, veiligheidscamera's en GPS- systemen in onze auto. We worden omringd door digitale mid delen. Ze volgen, leiden, helpen en controleren ons. Onze digitale en fysieke werelden versmelten in rap tempo tot een Internet van Dingen. We zijn ingecheckt, maar kunnen we nog uitchecken? Naam: Kees Schotten Functie: Projectmanager Geo-lnfomatie Waar: Planbureau voor de leefomgeving Beeldt u een landschap in, waar alle wegenwerken, nutswerken, mani festaties en andere activiteiten op het openbaar domein op voorhand Geo-data services en mobiele applicaties zijn binnen enkele jaren gemeengoed geworden. Ruimtelijke informatie over beleid is sinds kort beschikbaar via initiatieven als INSPIRE, de Basisregistraties en het Provinciaal Georegister. Welke rol spelen deze data-initiatieven en innovatieve ICT-oplossingen bij de informatievoorziening en besluitvorming op het gebied van milieu, natuur en ruimtelijke ordening op zowel nationaal als regionaal niveau? In mijn presen tatie verken ik de huidige ontwikkelingen en kansrijke trends en geef ik aan hoe deze technieken kunnen worden gebruikt om de samenleving bij besluitvorming te betrekken. Geo-lnfo 2011-10/11 25

Geo-Info | 2011 | | pagina 27