Redactioneel Onze eigen plek lüiisiji GiN UITNODIGING voor de Algemene Leden Vergadering GIN op 30 november 2011 De herfst is begonnen met zomerweer. De zomer net achter de rug met herfstweer. Ik ben benieuwd wat de winter zal brengen. Ik zou bijna willen zeggen:'gelukkig hebben we onze eigen plek op de aarde nog'. En daar is niets mis mee. Laat de hele wereld dat maar inzien en dan hebben wij het gevoel een echt vak geleerd te hebben. Over dat vak kunnen we het de komende tijd weer uitgebreid hebben. Het winterseizoen is traditioneel verbonden met de tijd van seminars, workshops, bedrijfsbijeen- komsten en andere bijeenkomsten waar we met collega's over vakaspecten kunnen bijpraten. Waar we worden voorgelicht of geadviseerd. Wat is er nu mooier om dit op 30 november en 1 december in Utrecht op ons eigen congres te doen? U heeft zich ongetwijfeld al aangemeld. Nog niet? Het kan nog denk ik, zie het programma en meer informatie in dit nummer. Dit voorwoord heeft ook tot doel om u te stimuleren om dit blad te lezen, meer dan alleen de inhoudsopgave. Ons congres heb ik al genoemd. Maar er is meer de komende tijd. Wat te denken van '"Nederland van Boven'". Het is een programma dat laat zien hoe mooi, divers, bijzonder, natuurlijk, maakbaar en druk Neder land is. Bovendien toont het programma hoe belangrijk geo- informatie is voor de maatschappij en waarvoor het bruikbaar is. We komen op de kaart als geo-mensen, Wat een kans krijgen wij geboden, wij onze eigen plek. Dan ontstaat vanzelf de volgende uitdaging. Hoe krijgen we al die geo-data op elkaar afgestemd? En hoe krijgen we dat in beeld? Over dit laatste tonen we u in dit nummer ook veel mogelijkheden. Kaarten van vroeger tot nu, vaak als eindproduct van de inwinning. Ik nodig u van harte uit. Om via een loket of plek verschillende soorten data op elkaar af te stemmen. Inspire is een ontwikkeling waarbinnen afnemers, op termijn, kunnen beschikken over data uit verschillende landen. En dan op elkaar afgestemd. Zodat die afnemer de data naast elkaar kan gebruiken. Denk aan een ramp in een grensgebied waarbij hulpverlening direct actueel kaartmateriaal moet heb ben van de aansluitende landen. Kaarten, bestanden, die moeten passen. En binnen Nederland dan ook de ontwikkeling van de basisregistraties. Registraties waar verschillende bronhouders hun data actueel houden en aanbieden. Zodat afnemers, op dit moment alleen nog de overheden, uit verschillende bronnen kunnen beschikken over aanvullende informatie. Een groot aantal basisregistraties is al'in werking'. Tenminste veel van de data is verzameld en al via een centraal loket beschikbaar. De komende wintertijd zal het besluit nog vallen over de BGT. De basisregistratie van de grootschalige topografie. Wij als landmeters zijn gewend om van groot naar klein te werken. En nu lijkt het andersom te gaan, de objecten zijn kleinschalig al benoemd en deze moeten nu worden afgestemd worden op de nog vast te stellen grootschalige. In het terrein praten we wel over dezelfde objecten. En de basisregistratie waarbij we nog in gesprek zijn over de vaststelling van de grenzen van de verschillende bronhouders. Bepalen van grenzen is toch ons vakgebied? Dat kunnen we toch als de beste? Daarom zie ik met veel vertrouwen de toekomst tegemoet. Dat moet lukken. Dan wordt het toch een warme winter. Ik zie het wel zitten, jullie ook? We zien elkaar in Utrecht op het Xchange-congres. 9 Tot slot ga ik nog even in op het op elkaar afstemmen. Zowel bin nen Nederland als in Europees verband ontstaat die behoefte. Klaas van der Hoek, redacteur Graag wil het bestuur al haar leden uitnodigen voor de tweede Algemene Leden Vergadering van 2011. Deze vergadering zal worden gehouden tijdens het GIN congres en de Geo-lnfo Xchange beurs op: Geo-lnformatie Nederland Woensdag 30 november 2011 van 12.30-13.30 uur in de congreszaal/Jaarbeurs te Utrecht In de ALV zullen de volgende onderwerpen worden besproken: Verslag ALV d.d. 19 april jl. Wijziging Statuten Huishoudelijk Reglement Beleidsplan GIN Begroting 2012 Aftreden en installeren bestuursleden Aanmelden voor de Algemene Leden Vergadering kan via een formulier op de website www.geo-info.nl. Binnenkort zijn de stukken die besproken worden in de ALV beschikbaar via de website van GIN: www.geo-info.nl. Wij hopen u op de Algemene Leden Vergadering te mogen begroeten. Namens het bestuur van Geo-lnformatie Nederland, Secretaris, Martin van Vliet Voorzitter, Jan Willem van Eek Geo-I nfo 2011 -10/11 3

Geo-Info | 2011 | | pagina 5