Drukbezochte regiobijeenkomst in Bergen op Zoom Verslag a|^| Op donderdag 6 oktober werd in de collegekamer van het raadhuis in Bergen op Zoom een regiobijeenkomst gehouden voor de GIN-leden en andere GEO-belangstellenden uit de regio Zuid. Helaas waren (vanwege de onderwerpen?) minder plaatsen beschikbaar dan gepland. Uiteindelijk hoefden we door enkele afmeldingen toch niemand teleur te stellen. Geo-lnformatie Nederland De titel van de bijeenkomst was 'The sky is the limit'. Welke ontwikkelingen zijn er op het gebied van data-inwinning en -verwerking zonder dat een landmeter er aan te pas komt? En wat betekent dat dan voor die landmeter? Sander Jongeleen van Topcon Positio ning liet de mogelijkheden zien om vanaf 'zo'n beetje alles wat wielen heeft' opnames te maken met diverse sensoren. De bekendste voor ons vakgebied zijn laseraltimetrie en 360 graden panorama foto's. Na een inleiding over de technische mogelijkheden werden wat voorbeelden getoond van toepassingen en metingen uit de ingewonnen data. Op een of andere manier kwam Zuid-Afrika als voorbeeld vaak in beeld. Uiteraard ging de discussie in de zaal over de te behalen (geometri sche) nauwkeurigheid! geval soms met data en al vanaf 150-4501T1 uit de lucht. Het vliegtuig neemt met een (wat duurdere) consumentenfotocamera luchtfoto's met heel veel overlap. Zo is toch een goed 3D-overzicht van de omge ving te maken. De techniek kent vele toepassingen, maar voor het uitwerken tot een nauwkeurig 3D-model is het minder geschikt. Peter: "Als het moet laten we het vliegtuig gewoon neerstorten". Na deze presentaties was er gelegenheid om soep en een broodje te eten. De regio commissie Zuid wil de gemeente Bergen op Zoom nogmaals bedanken voor het beschikbaar stellen van de ruimte, de ontvangst met koffie en thee en het aanbieden van de maaltijd. Uiteraard was het ook een prima gelegenheid om elkaar Vervolgens liet Peter van de Ven van Kragten zien waar zijn onbemande mini- vliegtuig toe in staat is. Het stort in ieder Sander: "Onze sensors kunnen worden geïnstalleerd op alles wat wielen heeft". Geo-Info 2011-12 15

Geo-Info | 2011 | | pagina 17