Bedrijven en diensten Werk aan A4 in zwart-wit RVR winnaar Europese award Luchtfoto's terug bij Rijkswaterstaat in het informatiecentrum A4 te Leiderdorp is tot en met decem ber een expositie te zien van zwart-wit foto's van de werkzaam heden aan rijksweg A4. Het is werk van de Leiderdorpse foto graaf Yuri van Geenen. Het informatiecentrum A4 staat langs de A4, op de grens van Lei derdorp en Hoogmade. Adres: Bospolder 11, 2353 XZ Leiderdorp, telefoon 071-5424054, e-mail: informatiecentruma4@rws.nl. De openingstijden van het informatiecentrum zijn: dinsdag, woensdag en donderdag 13.00-16.30 uur. Bron: www.yurivangeenen.com Op woensdag 12 oktober 2011 werden de prijzen voor beste subnati- onale/thematische geo-informatie infrastructuren van Europa uitgereikt. Winnaars, deelnemers en belangstellenden uit de hele Europese Unie en verder zijn naar Brussel getrokken voor dit evene ment. Na presentaties van prijswinnaars uit onder andere Engeland en Frankrijk werd het pas echt spannend bij de presentatie van onze Nederlandse winnaar: de Raad voor Vastgoed Rijksoverheid (RVR). De RVR is een samenwerkingsverband van overheidsorgani saties op het gebied van aankopen, verkopen, beheren en ontwik kelen van rijksvastgoed. Het resultaat is op elkaar afgestemde vastgoedstrategieën en daardoor een effectievere, efficiëntere en beter samenwerkende overheid. Hiervoor is een gezamenlijke kennisbasis natuurlijk essentieel. De geo-informatie-infrastructuur van de RVR dient daarvoor en is winnaar geworden in de categorie duurzaamheid. De ontwikkeling, het beheer en de specifieke GiS- ondersteuning van de Raad is al sinds 2002 belegd bij het GiS Com petence Center van de Dienst Landelijk Gebied (nu ministerie EL&i). Een mooi voorbeeld van een langlopende en plezierige samenwer king. Op dit moment worden verschillende webservices van PDOK toegevoegd (top 10 en BRT-achtergrondkaart). Binnenkort gaat de applicatie met deze PDOK-services in productie. De presentatie van Elvera van de Panne (RVR) en Caroline Porsius (ministerie EL&i) ging in op het belang van geo-informatie, de infrastructuur zelf en toekomst van het instrument. De presentaties van alle winnaars zijn te downloaden via www.eurogi.org. Bron: www.geonovum.nl in Geo-Info 2010-5 stond een interview met historicus Bert Toussaint van Rijkswaterstaat (RWS). Daarin memoreerde ik als interviewer dat de collectie RWS-luchtfoto's, bewaard bij de Topografische Dienst in Emmen, daar eind 2009 weg moest en de verzameling werd gered door verhuizing naar een fruitkwekerij van ouders van een DiD-medewerker in het Limburgse Spaubeek. Deze Wim Meens kon nu melden dat dit archief definitief is opgeslagen in een RWS-depot in Bodegraven en dat het weer ter inzage is. Adri den Boer, redacteur Geo-info 2011-12 29

Geo-Info | 2011 | | pagina 31