Gi-N Agenda GIN Geo-Informatie Nederland 12 januari OGC Webinar 3D Pilot NL Het bestuur De vereniging Geo-Informatie Nederland (GIN) is opgericht op 14 februari 2003 en heeft ten doel de kennis over en de toepassing van geo-informatie te bevorderen. De vereniging GIN is een ontmoetingsplaats en een kennis netwerk voor iedereen die zich professioneel bezighoudt met geo-informatie. De vereni ging kenmerkt zich door de brede aandacht voor geo-informatie, de onafhankelijke positie en het sterk betrekken van de leden bij de uitvoering van haar activiteiten. GIN organiseert activiteiten ter ontplooiing van de individuele leden en ter versterking van de positie van het vakgebied geo-infor matie in de maatschappij'. GIN gebruikt voor de communicatie met haar leden de volgende middelen: vakblad Geo-Info; website; mailings en brieven; regionale bijeenkomsten en een jaarlijks congres/symposium. Voor deze activiteiten maakt GIN gebruik van professionele organisaties, die de actieve leden van de vereniging ondersteunen. De vereniging richt zich zowel op de onder steuning van personen en organisaties die zich met geo-informatie bezig houden, als op de maatschappelijke omgeving waarin de geo-informatiesector opereert. Zij wil Foto omslag: Onderkant van een UAV. De zes ronde elementen zijn de cameralenzen (zie pagina 4/5/6/7) Op 12 januari is de 3D Pilot NL onderwerp van een internationaal webinar georganiseerd door OGC. Tijdens het webinar geeft Car- sten Roensdorf, voorzitter van de OGC-werkgroep 'CityGML' een introductie over deze standaard. Jantien Stoter (Kadaster, TU Delft en Geonovum) vertelt hoe CityGML in Nederland is geïntegreerd in het nationale informatiemodel voor grootschalige topografie: IMGeo. Joris Goos (gemeente Rotterdam) gaat in op het gebruik van CityGML als open data. Deelname aan het webinar is gratis. Registeren kan op: www2.gotomeeting.com/register/839677634 Bijeenkomst Regio Noord Onderwerpen: Gasunie-leidingen, Ring Groningen-Zuid en Apps Datum: 20 februari 2012 Locatie: Gasunie Groningen (Concourslaan 17) Tijd: 17.00-19.45 uur www.geo-info.nl Meer informatie: www.geo-info.nlredactie@geo-info.nl 2 Geo-Info 2011-12 op onafhankelijke wijze de belangstel ling bevorderen voor de studie over en de promotie en het gebruik van geo-informatie. De vereniging initieert, stimuleert en partici peert in overleg tussen overheid, bedrijven en (onderwijs-)instellingen met betrekking tot geo-informatie. Zij participeert in en onderhoudt samenwerkingsverbanden met andere organisaties op het gebied van geo- informatie, zowel nationaal als internationaal. Het vakblad Geo-Info wordt toegezonden aan alle leden van de vereniging, ook zijn er vrije abonnees en bedrijfsabonnementen. Geo- Info komt tien maal per jaar uit. Het karakter van het vakblad is het informeren van en kennis overdragen aan de leden van GIN. GIN is bereikbaar per e-mail op info@geo-info.nl en via de website www.geo-info.nl Geo-Informatie Nederland Jan Willem van Eck Voorzitter Martin van Vliet Secretaris Guido Quik Penningmeester Louis Smit Hoofdredacteur Marien de Bakker Onderwijs en Onderzoek Roel Luis Regio coördinator Hendrik Westerbeek Historie Internationaal

Geo-Info | 2011 | | pagina 4