5 i Trots op Utrechts aandeel 3D is praktijkmaar nog geen mainstream Algehele indruk Ook heel mooi dat bedrijfsleven, overheid en onderwijswerkveld allen hun 3D-kennis bijeenbrengen en dat nu verder gaan ont wikkelen. 80 partners zijn in deze tweede fase aan de slag en de activiteiten zijn verdeeld over een zestal actielijnen. Bij het Kadaster wordt onderzocht welke richtlijnen er dienen te zijn voor 3D-inschrijvingen en er loopt een onderzoek naar het gebruik van de 3D TOPioNL-dataset als 3D-referentieset. Vorig jaar heeft Geo-lnfo een artikelen reeks gewijd aan 3D-Kadaster. Gelet op het enthousiasme bij de doorstart van de 3D-pilot zien we vanuit deze initiatieven weer een paar mooie artikelen voor 2012 aankomen. Zoveel werd in de presentatie wel duidelijk: de fase van pionieren ligt achter ons. Er ligt nu een solide basis om vanaf te vertrek ken. Dat bleek ook uit een aantal vragen dat aan het einde gesteld werd: hoe gaan we het nu verder vormge ven en verkoopbaar maken? En ondertussen op de beursvloer: je kon zien dat het er lekker druk was, er veel verbindingen werden gemaakt en afspra ken voor de volgende weken. Mijn indruk Wi ijlt inn op oni J.'ndccl in ér bnuvi v.ni het nieuwe it.il inn "Wij zijn trots op ons aandeel in de bouw van het nieuwe station." Dat wordt bouw vakkers rechts van de witte pijl in de mond gelegd bij de werkfoto's van wat nu nog de Jaarbeurszijde van Utrecht CS heet, maar waar snel een nieuw Stadskantoor komt. De instrumentele grens tussen bouwme- ten en landmeten is ook daar niet hard, zoals de driepoot en het instrument links laat zien. Wie al meer over hun resultaat is dat de Geo-lnfo Xchange 2011 voor de meesten van ons een geslaagd evenement is geweest. Wel bijzonder dat donder dagmiddag, nog voor het einde van alle activiteiten, de opruimingsploegen al aan de slag gingen. Met een beetje geluk werd je met stand en al in het carpet gerold voor een volgende editie. Eenmaal thuisgeko men konden de bezoekers via een korte enquête hun ervaringen kwijt over de beurs. Uw bevindingen over het congres mag u bij de redactie melden. De presentaties zijn te vinden op www.geo-info.nl. Roelof Keppel wil zien, kijkt op de websites cu2030.nl en prorail.nl. En let wel: bij de opening zijn de foto's en de vaklui verdwenen! Adri den Boer 10 Geo-lnfo 2012-1

Geo-Info | 2012 | | pagina 12